Hotovost ne, ideálně karty. Zastánci bankovek a mincí odírají nás hospodské

Hotovost, nebo karty? Samozřejmě že karty. Možná si po tomhle sdělení ťukáte na čelo, proč je mi milejší preferovat ve svém podniku platby kartou a ne hotově. Vždyť přece z každé platby kartou musím platit nějaký poplatek, nehledě na to, že každou takto provedenou transakci musím projet účetnictvím a nemůžu si nechat peníze bokem. Ano, obojí je pravda, ale já na rozdíl od svých kolegů, kteří vidí maximálně ke dveřím své hospody, vidím přece jen o kousek dále.

Tak co si dáme?

Přijde rodina, zasedne ke stolu a začne vybírat z jídelního lístku. Pokud ve své peněžence má bankovku určité hodnoty, jasně je to ovlivní při výběru. Jak já s oblibou říkám, vybírají především podle pravého sloupce – mám na mysli sloupeček s cenami. Když ale mají k dispozici platební kartu, která je vázána k bankovnímu účtu, nemusí se na množství peněz ohlížet. Na účtu jistě pár tisícovek bude, tak si mohou dát, na co mají chuť. Benefitují z toho jak oni, tak já. Oni si dají, na co mají skutečně chuť. A často to jsou dražší jídla, takže díky kartě se mi právě zvýšil obrat celého stolu.

Doporučený článek:  Pohanka je důležitou součástí bezlepkové stravy, při trávicích obtížích ale není správnou volbou

Ještě si dáme

Určitě to znáte, parta přátel jde „na dvě“. A končí to tak, že sedí u stolu několik hodin. Pokud bych přijímal jen hotovost, jsou rázem limitováni penězi, které mají v peněženkách. Já ale beru karty. Když si přihnou, už tolik neřeší, zda si ještě dají pár piv, nebo nějakou tu rundu něčeho tvrdšího pro celý stůl. Oni si udělají hezký večer a já mám, opět díky kartám mnohem větší obraty. Mít jen hotovost, zabalí to ve chvíli, kdy jim dojdou ty šustivé papírky a mince.

Doporučený článek:  Med podpoří srdce a celý oběhový systém. Jeho účinky nepřestávají odborníky překvapovat
Zdroj obrázku: Freepik

Jdeme k vám

Jsou lidé, kteří hotovost vůbec nenosí. Tady se nemusím nijak výrazně rozepisovat. Být vedle sebe dvě restaurace, jedna konkurenční a druhá moje, ale karty beru jenom já. Kam tito lidé půjdou? Samozřejmě že ke mě. Takže díky, omezená konkurence, že posíláte hosty ke mě. Já jim pohodlnost placení umím nabídnout, nemám s tím problém.

Kasa sedí

A ještě benefit z mého pohledu. Jistě víte, že člověk není neomylný. Servírky i hosté se občas mohou splést. Buď je ošizen host, nebo já. To se při platbě kartou v podstatě nemá šanci stát. Z účtu hosta je odečteno tolik, kolik se zobrazí na terminálu. A to, kolik se na něm zobrazí ovlivní další elektronika, náš pokladní systém, který dle objednávek sečte vše na korunu přesně. Takže nějaké manko u platby kartou prostě neexistuje.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články