Sušení hub v mikrovlnné troubě je jednoduché a rychlé

Houby lze sušit několika způsoby. Někdo volí sušení v troubě, jiný používá speciální přístroje a jsou i tací, kteří používají tradiční postupy, například sušení hub na papíru na teplém, vzdušném a suchém místě. V každém případě je třeba houby nejprve důkladně očistit od hlíny a dalších nečistot. V poslední době je také v oblibě sušení v mikrovlnné troubě. Jak na něj?

Důkladná příprava na sušení

Ne všechny houby jsou k sušení vhodné. Například klouzky je lepší marinovat. Stejně tak nejsou dobrou volbou k sušení lišky nebo žampiony. Naopak pravé hřiby, hnědé hřiby a křemenáče můžeme sušit zcela bez obav. Než začnete se sušením na jakýkoliv způsob, nezapomeňte je ale správně připravit.

Doporučený článek:  Správné skladování zajistí, že si káva uchová své jedinečné aroma. Lednice je přitom nejhorší místo

Prvním krokem je správné a důkladné čištění. Nikdy nepoužívejte vodu, houby se nedoporučuje namáčet ani omývat, jelikož tím výrazně prodloužíte dobu potřebnou k usušení. Stačí vzít malý nožík a důkladně oškrábat veškeré nečistoty. Poté zkontrolujte, zda houby nejsou zkažené nebo červivé. Malé houby lze sušit celé, větší je třeba nakrájet na menší části, aby proschly rovnoměrně. Pokud houby přesušíte, nemusíte je vyhazovat, můžete z nich vyrobit třeba práškové koření.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak sušit v mikrovlnce?

Jelikož je houbařská sezóna v plném proudu, spousta houbařů hledá metody, jak houby rychle a dobře usušit. Jednou z nich je sušení v mikrovlnné troubě. Jak to udělat? Začněte s důkladným čištěním hub, které poté rozkrájíte na menší plátky. Nastavte výkon mikrovlnné trouby na 100 W a vložte připravené houby dovnitř. Poté spusťte ohřívání.

Doporučený článek:  Rostlinný odpad z kuchyně a zahrady se snadno přetvoří ve výživný kompost

Po několika minutách dvířka mikrovlnné trouby otevřete, chvíli počkejte a celý proces s ohříváním opakujte. Houby zahřívejte v několika cyklech tak dlouho, dokud nejsou usušené. Sušení by nemělo trvat déle než půl hodiny a houbaři si ho nemohou vynachválit, jelikož tímto způsobem si houby zachovávají více vůně a chuti než při sušení jinými metodami.

Zdroj: https://growyourpantry.com/blogs/mushroom-guides/how-to-dry-mushrooms-the-comprehensive-guide
.

Doporučené články