Plastové dózy na potraviny se hodí v mnoha situacích. Jsou ideální například pro uchovávání potravin v lednici nebo mrazáku, případně na přenášení obědů. Mají však jednu velkou nevýhodu – poměrně rychle přebírají vůni potravin uvnitř. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak se této vůně snadno a rychle zbavit.
Jsou praktické, ale rychle přejímají vůni
Plastové nádoby na potraviny najdeme téměř v každé domácnosti. Dobře poslouží pro uchovávání potravin v lednici, jako obědové krabičky do práce i do školy a k zamrazování potravin. Přijdou vhod téměř v každé situaci, kdy potřebujeme jídlo přenášet. Od jejich používání nás ale časem může odradit vůně posledního jídla, které jsme do nich uložili. Jak ji odstraníme?
Drhnutí a namáčení přes noc příliš nefunguje, ale to neznamená, že by nádoba měla skončit v koši. Na pomoc si můžeme vzít obyčejné černobílé noviny. Stačí je srolovat a vložit na pár hodin nebo přes noc do dózy. Účinně nasáknou vlhkost a nepříjemné aroma. Dalším způsobem je vytřít vnitřek dózy octem a naplnit papírovými utěrkami. Po několika hodinách bude dóza opět jako nová. Pokud metoda nezabrala, můžeme činnost opakovat.

Jedlá soda nebo káva
S odstraněním nežádoucích vůní si poradí také jedlá soda. To je ostatně nenahraditelný pomocník při úklidu celé domácnosti, na uklidnění překyseleného žaludku, při domácím bělení zubů a odstraňování skvrn od potu z oblečení. Rozpusťte čtyři polévkové lžíce v litru teplé vody a krabičku do roztoku ponořte. Nechte působit půl hodiny, poté ji opláchněte čistou vodou.
Ačkoliv to mnoho lidí netuší, i káva skvěle pohlcuje pachy. Stačí do plastové krabičky nasypat pár nahrubo rozdrcených kávových zrn, uzavřít, protřepat a nechat přes noc odstát. Během této doby se zápach neutralizuje. Posledním prostředkem k odstranění zápachu je rajčatová šťáva, kterou dózu vydrhneme. Nenechávejte ji ale působit moc dlouho, aby se dóza neobarvila.
Zdroj: https://www.hunker.com/12142953/how-to-deodorize-smelly-plastic-food-containers