Bohatou úrodu paprik může sklízet každý. Stačí využít obyčejný odpad z kuchyně

Křupavé a lahodné papriky jsou v obchodě bohužel velmi drahé (stejně jako ostatní ovoce a zelenina). Mnohem lepší variantou je proto jejich pěstování na balkonu, terase nebo na zahradě. Při pěstování musíte počítat s tím, že se jedná o rostlinu, která potřebuje přísun živin. Hnojení je nedílnou součástí péče o papriky. Podívejme se, co používat při hnojení a jak dosáhnout co největší úrody.

Cibulové slupky jsou skvělým organickým hnojivem

Cibuli používá většina z nás v kuchyni téměř každý den. Možná by vás ani nenapadlo, že můžete slupky z cibule využít jako hnojivo pro papriky. V cibulových slupkách se nachází mnoho antioxidantů, draslíku, železa, vápníku, hořčíku, mědi, selenu, chromu a boru. To všechno je pro lidské tělo i rostliny velmi důležité, a proto můžete využít tuto levnou a zároveň velmi efektivní variantu přírodního hnojiva.

Toto ekologické hnojivo z cibulových slupek můžete navíc použít také na rajčata, protože obsažené látky snižují riziko výskytu svilušek a dalších druhů hmyzu, kvůli kterému je úroda mnohem menší. Mnoho zahradníků ho používá také při pěstování jahod, aby je ochránili před plísní, která se velmi ráda objevuje především na jahodách.

Doporučený článek:  Moderní metodu sušení hub si oblíbíte. Houby jsou připravené na uskladnění za pouhou půlhodinu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojivo vyrobit?

Je to velmi jednoduché. Slupky mohou být z bílé, červené i žluté cibule. Potřebovat budete slupky ze tří až čtyř cibulí. Vložte je do nádoby se vzduchotěsným víčkem a zalijte litrem horké (ne vroucí) vody. Nádobu uzavřete a nechte přes noc stát na chladném místě. Poté přeceďte přes gázu. Nalijte do lahve s rozprašovačem a používejte jednou týdně.

Neaplikujte roztok na listy, ale na půdu. Můžete použít i lahev bez rozprašovače, ale tímto způsobem budete vědět, že se roztok skutečně dostal do každé části půdy. Toto hnojivo je velmi efektivní, a proto nemusíte používat obrovské množství, a přesto se dočkáte úžasných výsledků na svém zeleninovém záhonu.

Zdroj: https://globalhappenings.com/opinion/52226.html
.

Doporučené články