Za hořkou chutí bigosu může stát několik chyb. Základem je připravit dobře zelí

Pokud se těšíte na bigos, ale po ochutnání zjistíte, že je příliš hořký, může být problém nejen v zelí. Hořkou chuť mohou způsobovat i jiné přísady. Zjistěte, kterým chybám se vyhnout a co je třeba udělat, abyste zachránili bigos.

Důvody hořkého bigosu

Bigos je tradiční jídlo, které se často objevuje na našich stolech. Dokonce i nejzkušenější kuchař někdy může stát před kulinářskou katastrofou a bigos nabude hořkou chuť, kvůli které jídlo nebude dobré. Bigos je častokrát hořký, když do něj přidáte syrové zelí, takže stojí za to ho před přidáním trochu povařit.

Doporučený článek:  Na rajčatech si pochutnají i zahradní rostliny. Kaše z listů zajistí bohatou úrodu nejen zeleniny

Kromě toho může bigos zhořknout po sušených houbách, které nebyly předem namočené. Hořkou chuť můžou způsobit také bylinky, pokud se nepoužijí ve správném množství, je zde proto velmi důležité umět přidat správné množství surovin. Pokud jste již tento chutný pokrm uvařili a zjistili jste teprve poté, že je hořký, nemusíte zoufat, stále to můžete napravit a zachránit tento pokrm.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit hořkosti

Hořkou chuť bigosu lze snadno neutralizovat přidáním například cukru, medu nebo sušených švestek. Je to účinná metoda jednající v souladu se známým kulinářským principem, že sladká chuť vždy dokáže snížit tu hořkou. Chcete-li se zbavit hořkosti, existuje několik účinných způsobů.

Doporučený článek:  Využijte ginkgo bilobu pro své zdraví a přesvědčte se, jak může být příroda silná

Do hořkého bigosu můžete zkusit přidat lžičku medu, několik rozinek nebo sušených švestek. Také můžete zkusit nastrouhat jedno jablko. Pokud máte rádi víno, zkuste přidat trochu červeného. Snažte se však, aby se váš bigos podařil, a jak jsme zmiňovali, většinou může za hořkou chuť nesprávně připravené zelí. Pokud je zelí moc kyselé, propláchněte jej před přípravou vodou a následně ho trochu poduste na zkaramelizovaném cukru.

Zdroj: https://wholesome-cook.com/2011/09/10/bigos-a-sauerkraut-sausage-and-meat-stew/
.

Doporučené články