Pokud se těšíte na bigos, ale po ochutnání zjistíte, že je příliš hořký, může být problém nejen v zelí. Hořkou chuť mohou způsobovat i jiné přísady. Zjistěte, kterým chybám se vyhnout a co je třeba udělat, abyste zachránili bigos.
Důvody hořkého bigosu
Bigos je tradiční jídlo, které se často objevuje na našich stolech. Dokonce i nejzkušenější kuchař někdy může stát před kulinářskou katastrofou a bigos nabude hořkou chuť, kvůli které jídlo nebude dobré. Bigos je častokrát hořký, když do něj přidáte syrové zelí, takže stojí za to ho před přidáním trochu povařit.
Kromě toho může bigos zhořknout po sušených houbách, které nebyly předem namočené. Hořkou chuť můžou způsobit také bylinky, pokud se nepoužijí ve správném množství, je zde proto velmi důležité umět přidat správné množství surovin. Pokud jste již tento chutný pokrm uvařili a zjistili jste teprve poté, že je hořký, nemusíte zoufat, stále to můžete napravit a zachránit tento pokrm.
Jak se zbavit hořkosti
Hořkou chuť bigosu lze snadno neutralizovat přidáním například cukru, medu nebo sušených švestek. Je to účinná metoda jednající v souladu se známým kulinářským principem, že sladká chuť vždy dokáže snížit tu hořkou. Chcete-li se zbavit hořkosti, existuje několik účinných způsobů.
Do hořkého bigosu můžete zkusit přidat lžičku medu, několik rozinek nebo sušených švestek. Také můžete zkusit nastrouhat jedno jablko. Pokud máte rádi víno, zkuste přidat trochu červeného. Snažte se však, aby se váš bigos podařil, a jak jsme zmiňovali, většinou může za hořkou chuť nesprávně připravené zelí. Pokud je zelí moc kyselé, propláchněte jej před přípravou vodou a následně ho trochu poduste na zkaramelizovaném cukru.
Zdroj: https://wholesome-cook.com/2011/09/10/bigos-a-sauerkraut-sausage-and-meat-stew/