K běžnému úklidu lze použít i některé suroviny z kuchyně

I když se to může zdát zvláštní, ve skutečnosti existuje řada potravin, které lze použít k čištění. Od odstraňování skvrn až po osvěžení našeho domova, tyto přírodní čisticí roztoky mohou být účinné i ekologické. V tomto článku se podíváme na některé z nejběžnějších potravin, které lze použít k čištění.

Zkuste třeba univerzální ocet nebo jedlou sodu

Ocet je silný přírodní dezinfekční prostředek, který lze použít k likvidaci bakterií a choroboplodných zárodků na površích. Může být také použit k odstranění skvrn, dezodorizaci povrchů, a dokonce k uvolnění ucpaných odtoků. Smíchejte ocet s vodou a použijte k otírání povrchů nebo čištění podlah.

Doporučený článek:  Ovocných mušek se zbavíme pomocí pastí i pravidelným úklidem

Jedlá soda je další všestranný přírodní čistič, který lze použít pro různé účely. Může být použita k odstranění skvrn, dezodorizaci povrchů, a dokonce k čištění zubů! Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte pastu, kterou lze drhnout povrchy nebo odstraňovat skvrny z látek.

Citronová šťáva je také účinný přírodní čistič, který lze použít k odstranění skvrn a rozjasnění povrchů. Jednoduše smíchejte trochu citronové šťávy s vodou a použijte ji k otření povrchů nebo odstranění skvrn z tkanin. Citronovou šťávu můžete také použít k osvěžení odpadů nebo k odstranění zápachu z rukou.

Doporučený článek:  Čištění dřezu usnadní obyčejný rostlinný olej

Zkusit můžete také sůl, která představuje skvělé přírodní abrazivo, které lze použít k odstranění skvrn a špíny z povrchů. Lze ji použít i k čištění litinových pánví a odstraňování skvrn z látek. Smíchejte sůl s vodou a vytvořte pastu, kterou lze použít k drhnutí povrchů nebo odstranění skvrn.

Zdroj obrázku: Freepik

K úklidu se bude hodit také olej nebo sodovka

Olivový olej je přírodní zvlhčovač, který lze použít k leštění a ochraně povrchů. Použijte jej k čištění a leštění dřevěného nábytku nebo k odstranění lepkavých skvrn z povrchů. Smíchejte olivový olej s octem a vytvořte přírodní leštěnku na nábytek, která zanechá dřevěné povrchy lesklé a jako nové.

Doporučený článek:  K tradičním pokrmům se hodí specifická vína. Společně vytvoří delikátní chuťový zážitek

Sodovka je také skvělý přírodní čistič, který lze použít k odstranění skvrn z látek a koberců. Jednoduše na skvrnu nalijte trochu sody a nechte několik minut působit, než ji setřete čistým hadříkem. Sodovkou můžete také vyčistit okna nebo vyleštit nerezové spotřebiče.

Své využití najde také použitá kávová sedlina, která se hodí k dezodoraci domova a odstranění nežádoucích pachů. Jednoduše vložte trochu použité kávové sedliny do misky a nechte ji venku, aby absorbovala nepříjemné pachy. Kávovou sedlinu můžete také použít k drhnutí rukou nebo odstranění skvrn z látek.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning
.

Doporučené články