To nejlepší pro úklid kuchyně máme přímo u nosu. Domácí prostředky strčí do kapsy všechnu chemii

Skříňky v kuchyni dokážou někdy při mytí potrápit. Silné čisticí prostředky mohou mít nejen negativní vliv na zdraví, ale také mohou ohrozit některé povrchy. Naštěstí levné způsoby mohou přijít velmi snadno na pomoc. Díky těmto několika produktům budou vaše skříňky zářit jako nikdy předtím.

Bezpečné čištění

Použití chemických přípravků na čištění domácnosti, ačkoli je účinné, není vždy dobrá volba. Vdechnutí par z různých čisticích prostředků může být škodlivé pro zdraví. Kromě toho někdy způsobují podráždění pokožky rukou. Produkty, které si představíme, jsou naprosto přírodní a účinné a náš domov bude zářit.

Doporučený článek:  Řeckou rybu nikdo neodmítne. Díky několika tipům bude vždy výborná

Jedlá soda je prvním z produktů, které pomůžou při úklidu domácnosti. Soda je nejuniverzálnější a velmi efektivní čisticí prostředek. Z nábytku snadno odstraní nevzhledné otisky prstů, mastné skvrny a další nečistoty. Stačí nasypat malé množství na vlhký hadřík a otřít s ním nábytek. Můžete také rozpustit 2 polévkové lžíce sody v půl litru vody, vytvořená směs je skvělá na čištění nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a brambory

Ocet je stejně efektivní čistič. Po použití bude nábytek čistý a lesklý. Pro přípravek na bázi octa by se měla smíchat trocha této složky s malým množstvím vody a tekutinou pro mytí nádobí, která neutralizuje jeho specifický zápach. V takovém přípravku namočte látku a otřete s ní nábytek.

Doporučený článek:  Mikrovlnnou troubu vyčistíte jednoduše domácími prostředky

I když je to překvapivé, i brambory vám pomohou vyčistit nábytek. Tato metoda je známá již dlouhou dobu, je mimořádně levná a efektivní. Chcete-li ze skříněk odstranit mastné stopy a jiné usazeniny, otřete je rozřízlou bramborou. Voda bude po vaření brambor fungovat stejně. Váš nábytek bude zářit. Brambory můžete využít také k čistění zrcadla a stříbrných šperků a příborů.

Zdroj: https://food.ndtv.com/how-to/diy-7-natural-ways-to-clean-your-kitchen-1271777
.

Doporučené články