Vychutnejte si kávu nebo čaj s příchutí podzimu

Podzimní čas láká k tomu, abychom se doma zavrtali do deky a do ruky vzali hrnek s horkým nápojem. Nejoblíbenější je samozřejmě káva a čaj. V chladnějších měsících si oba nápoje můžete připravit trochu jinak a přinést do svého domova podzimní atmosféru. Podzimní příchuť si užijí milovníky kávy i čaje. Co byste měli ochutnat letos?

Káva na všechny způsoby

Při přípravě kávy můžete udělat jednu malou změnu, která bude mít velký dopad na její chuť. Místo cukru použijte javorový sirup. Maple latte vám připomene podzim a osladíte si život. Dýňové koření je samozřejmě hitem, který přichází každý podzim. Dýňové latte nebo cappuccino vám přinese velmi vítané zpestření ve chvíli, kdy se začnou listy stromů barvit do všech barev.

Doporučený článek:  Epsomská sůl je tajnou zbraní zkušených zahradníků. Úrodu ochrání před nenasytnými šneky i mšicemi

Hnědý cukr, skořice a muškátový oříšek tvoří unikátní příchuť podzimního latte. Přidejte ještě teplé mléko a budete mít po ruce úžasný nápoj. Ve všech koutech světa nyní na podzim chladno, ale příchod dalšího ročního období se slaví. Proto si připravují ledové, dýňové latte. Dýňové koření se šlehačkou a ledovou kávou chutná dokonale nejen v horkých dnech.

Zdroj obrázku: Freepik

Vynikající příchutě podzimu v šálku s čajem

Svařený čaj je základní nápoj, který si snadno připravíte z černého čaje s vínem. Vyzkoušet ho můžete také z bylinného čaje a brusinkového moštu. Je to nealkoholická verze bez kofeinu, kterou můžete dát klidně i dětem. Klasický podzimní čaj má pár příchutí. Může se jednat o jablko, pomeranč nebo mandarinky. Ihned budete mít pocit, že je podzim všude ve vašem domově.

Doporučený článek:  Dostatečná hydratace je klíčová po celý rok. Voda z kohoutku přitom není jediná možnost

Černý čaj s pomerančem a zázvorem bude chutnat každému, kdo chce zažít něco nového. Připravte si svůj oblíbený čaj (např. Earl Grey) s citrusovým bergamotem. Další možností je černý čaj s jablečným moštem. Všechny tyto příchutě zajistí, že se budete okamžitě cítit jako uprostřed podzimního lesa. Přidejte k tomu hřejivou deku, dobrý film nebo knihu a můžete přivítat podzim.

Zdroj: https://www.225batonrouge.com/food-drink/8-fall-flavored-coffees-teas-drink-season
.

Doporučené články