Alternativní využití majonézy: je skvělý čistič i maska na vlasy

Každý z nás už nejspíš majonézu někdy jedl. Tato jednoduchá omáčka z vajec, oleje, hořčice, popřípadě octa vás překvapí svými netradičními využitími.

Využití majonézy v domácnosti

Nerezové spotřebiče nebo kohoutky trápí každou hospodyňku. I když je umýváte a leštíte, jak chcete, otisky prstů na nich stejně zůstanou. Obzvlášť pokud máte doma malé děti. Co když je ale vašemu trápení konec? Jelikož má v sobě majonéza velký podíl oleje, působí dobře na mastnotu zanechanou právě po otiscích prsů a krásně je tak rozleští. Olej pak zároveň funguje jako odpuzovač vody a tento typ povrchů pak nebudete muset leštit tak často. Stejně tak můžete majonézu použít i na lakované dřevo, které je na skvrny například od skleniček také velmi náchylné.

Doporučený článek:  Vinná past lapí mouchy a sníží jejich výskyt v domácnosti

Při leštění pomůže majonéza i u šperků, které jste předtím vyčistili například kečupem nebo jedlou sodou. Tato omáčka jim opět propůjčí původní lesk, a pokud vám nejde sundat prstýnek, i tady se na ni můžete spolehnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Majonéza jako zázrak na vlasy

Dítě vám přišlo ze školy se žvýkačkou zamotanou v chuchvalci vlasů, vy už jste připravení s nůžkami a dítě ječí v panice. Tak to ale být nemusí. Naneste majolku, chvíli vydržte a uvidíte, jak půjde žvýkačka dolů. Navíc dcera, popřípadě syn, vám určitě poděkuje za záchranu vlasů.

Doporučený článek:  Červů z třešní se lze zbavit ponořením do studené vody

Stejně můžete majonézu použít jako okamžitou záchranu proti vším. Nechte ji přes noc na vlasech působit. Vši se udusí a ráno stačí vlasy umýt.

Navíc pokud máte suchou pokožku jak na rukách, tak na vlasech, může vám majonéza s vysokým obsahem oleje a vajec dost dobře pomoct. Lze z ní udělat masku na vlasy, která když do ní přidáte citronovou šťávu, bude mít i zesvětlující účinek, pokud ji necháte působit na slunci. Samozřejmě se tato maska nedoporučuje na vlasy mastnější, jelikož by pak mohly být splihlejší. V případě, že budete majonézu používat na zvláčnění rukou nebo jiných částí těla, je vždy dobré ji použít spíše jako zábal a později ji umýt, abyste po ní nebyli nepříjemně cítit.

Zdroj: https://www.ehow.com/13729141/surprising-ways-to-use-mayonnaise-around-your-home
.

Doporučené články