V mikrovlnce můžeme připravit rychlou snídani, polévku, nebo dokonce dezert

Mikrovlnka se stala nepostradatelným spotřebičem v moderní kuchyni. Mnoho z nás ji využívá k ohřevu jídla, ale mikrovlnka může být také účinným nástrojem pro přípravu rychlých a zdravých jídel. Existuje nespočet receptů, které můžete připravit v mikrovlnné troubě. Podělíme se s vámi o čtyři možnosti, které můžete velmi snadno a rychle připravit v tomto spotřebiči.

Rychlé snídaně

Mikrovlnka je ideálním způsobem, jak si připravit rychlou a výživnou snídani. Vyzkoušejte připravit v mikrovlnce omeletu nebo kaši s ovocem. Stačí několik minut a můžete si užít bohatou snídani, která vás nasytí a dodá energii na začátek dne. Snídaně je základ dne a příprava v mikrovlnce je to velmi rychlé. Nebudete se moci vymlouvat, že nestíháte snídat.

Doporučený článek:  Zdravé a osvěžující nápoje, které přijdou k chuti malým i velkým

Zdravé obědy a večeře

Mikrovlnka je skvělým pomocníkem pro přípravu zdravých obědů a večeří. Můžete v ní vařit zeleninu, rybu nebo kuřecí prsa. Rizoto nebo quinoa jsou také vhodné pokrmy pro mikrovlnnou přípravu. Stačí dodržet správné postupy a vaše jídlo bude chutné a zdravé. Při přípravě receptů se vždy ujistěte, že jsou přizpůsobeny tomuto spotřebiči.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava polévek a omáček

Mikrovlnka je skvělým způsobem, jak rychle připravit polévky a omáčky. Nechte se inspirovat recepty na brokolicovou nebo květákovou polévku. Uvařit si zde můžete také rajčatovou omáčku s bylinkami. S mikrovlnkou můžete snadno vařit a mixovat ingredience, abyste dosáhli lahodných výsledků. Musíte si jen najít správné recepty a dodržovat postup.

Doporučený článek:  Tipy pro správně vykynuté těsto

Dezerty a pamlsky

I dezerty lze připravit v mikrovlnce. Zkuste recept na pudink, karamelový popcorn nebo horký čokoládový dort. Tyto sladkosti můžete mít hotové během několika minut. Mikrovlnka tak nabízí rychlé a jednoduché způsoby, jak si dopřát sladkou odměnu. Dezerty si navíc můžete připravit také v hrnku, což je ideální možnost jen pro jednu nebo dvě osoby.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-cook-microwave
.

Doporučené články