Komáry z nejen z balkonu vypudí plektrant koleusovitý

Odpočinek na balkoně nebo terase může být během letních měsíců velký oříšek. Všude kolem nás se stahují komáři, mouchy a další hmyz. Nemusíte přitom používat chemické repelenty i v pohodlí svého domova. Místo toho si na zahradu, balkon nebo terasu dejte rostlinu, která vás před nimi ochrání. Krásně vypadá, příjemně voní a odstraší nepříjemný hmyz.

Nenápadná rostlina odpuzuje hmyz

Plektrant koleusovitý (Plactranthus coleoides) je velmi krásná a poměrně nenápadná rostlina. Pochází z Dálného východu, ale její vlastnosti jsou populární po celém světě. Malé výhonky mají zelené listy s bílými okraji a stonky visí dolů. Na začátku je velmi jemná, ale po nějaké době zhoustne a vytvoří hustý převis dolů. To jí dodá velké kouzlo a bude vypadat nádherně na balkonu.

Doporučený článek:  Vyberte na Halloween dýni, která nejen dobře vypadá, ale i výborně chutná

Rostlina je velmi nenáročná

Vzhled plektrantu je velmi lákavý, ale jeho vlastnosti jsou ještě lepší. Listy vydávají vůni, která připomíná kafr. To je příjemné pro lidi, ale velmi nepříjemné pro hmyz. Dobrou zprávou je, že nemusíte být zkušený zahradník, abyste tuto rostlinu udrželi při životě. Poradíme vám, jak se o ni snadno starat a užít si její krásu i vůni.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se starat o plektrant koleusovitý?

Plektrant potřebuje hlavně světlo a vodu. Klidně ho můžete dát na jižní nebo západní stranu, kde bude mít po většinu dne sluníčko. Nezapomeňte ho také pravidelně zalévat, ale s mírou. Půda nesmí být suchá, ale ani příliš mokrá. V květináči jsou nutné drenážní otvory a na dno květináče nasypte drobné oblázky, které budou fungovat jako drenáž.

Doporučený článek:  Mravence v domácnosti zlikviduje med, jedlá soda, ocet nebo citron

Zima je pro rostlinu krutá

Vzhledem k tomu, že tato rostlina pochází z teplých krajin, naše kruté zimy jí nesvědčí. Na jaře možná budete muset koupit novou sazenici. Plektrant můžete přes zimu také uložit do domu nebo bytu a trochu ho zastřihnout. Na jaře se rostlina znovu vzpamatuje a budete se z ní těšit po další sezónu. Další léto, kdy si nemusíte dělat starosti s otravným hmyzem.

Zdroj: http://www.consultaplantas.com/index.php/en/plants-from-m-to-r/2588-plectranthus-coleoides-and-variegated-swedish-ivy-care-and-growing
.

Doporučené články