Tvaroh ozvláštní kotlety nebo karbanátky, hodí se také do zdravých placek

V horkém počasí, které ještě nekončí, potřebujeme trochu lehčí, zdravější a zároveň chutná jídla. Jednou z možností je přidat do svého jídelníčku trochu více tvarohu a změnit tradiční jídla. Poradíme vám, jak proměnit hned tři klasické recepty na opravdovou hostinu, při které budete hubnout, jíst zdravě a šetřit svá střeva. Podívejte se, jak změnit recept na karbanátky, kotlety a palačinky ve zdravější a chutnější varianty.

Zdravé karbanátky

Karbanátky jsou velmi oblíbené a většina lidí k nim přidá také bramborovou kaši a okurkový salát. Mnoho lidí si bez tohoto jídla nedokáže představit svůj život. Místo masa můžete použít zdravější surovinu, a to měkký tvaroh (ne z vaničky). Postup při přípravě je prakticky stejný a můžete zvolit i stejnou přílohu. Tučné maso jen nahradíte tvarohem, který dodá trávicímu systému správné bakterie, minerály pro silnější imunitní systém, zdravější tělo a štíhlejší pas.

Doporučený článek:  Cuketový džem překvapí neobvyklou chutí
Zdroj obrázku: Freepik

Kotlety s tvarohem

Jestli držíte dietu a hodně cvičíte, měli byste vyzkoušet kotlety připravené na tvarohovém základu. Tvaroh má velmi nízký obsah kalorií a zároveň vás rychle zasytí. Díky tomu ho můžete jíst bez obav o svou postavu nebo zdraví. Tyto zdravé varianty klasických pokrmů potěší všechny bez ohledu na dietu. Dokonce i profesionální kuchaři rádi pracují s tvarohem i v kombinaci s masem, protože přináší novou chuť a možnosti experimentování.

Tvarohové placky

Klasickým příkladem, jak doma zpracovat tvaroh zdravým a chutným způsobem, jsou placky. Bezmasé placky z tvarohu, ovesných vloček a vajec si můžete vychutnat se svým oblíbeným salátem a bramborami jako hlavní chod, ale skvěle fungují i jako lehká svačinka. Potřebujete 300 gramů tvarohu, 4 vejce, 200 gramů ovesných vloček, zelenou cibulku, sůl, pepř a olej na smažení. Všechny suroviny smíchejte, vytvarujte placky a opečte na rozpáleném oleji z obou stran.

Zdroj: https://insanelygoodrecipes.com/cottage-cheese-recipes/
.

Doporučené články