Podle mince vložené v mrazáku zjistíme, zda v domácnosti vypadl proud

Zmrazování potravin je vynikající způsob, jak je uchovat čerstvé po dlouhou dobu. Pokud však během vaší nepřítomnosti dojde k výpadku proudu nebo vám na několik dní přestane fungovat elektřina, hrozí, že se zmrazené potraviny zkazí. V takových situacích je důležité mít připravený plán, který zajistí, že budete mít jistotu, že je jídlo i po vašem návratu stále bezpečné ke konzumaci.

Vsaďte na minci

Dejte do mrazáku minci. Pokud odjíždíte maximálně na dva dny, nemusíte se bát, že by po vašem návratu mohlo být jídlo v mrazáku zkažené, protože i v případě výpadku proudu se jídlo za tuto dobu nestihne rozmrazit, a tím pádem ani zkazit.

Doporučený článek:  Šálek kvalitní kávy vyžaduje svůj čas. Snadno vytvoří příjemný moment během dne

Pokud však odjíždíte na delší dobu, mohlo by se stát, že během vaší nepřítomnosti vypadne na několik dní proud a jídlo se vám zkazí. Následně se proud může znovu zapnout, což povede k tomu, že i jídlo znovu zmrzne, bude ale už zkažené a nebezpečné ke konzumaci. Použití mince proto představuje jednoduchý trik, jak se ujistit, že k ničemu takovému za vaší nepřítomnosti nedošlo. Jednoduše vložte do mrazáku šálek plný zmrzlé vody a minci postavte na povrch ledu.

Doporučený článek:  Podzimní produkty skvěle obohatí vegetariánský jídelníček
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud po vašem návratu zůstává mince tam, kde jste ji nechali, mrazák fungoval celou dobu vaší nepřítomnosti, jak měl. Pokud je mince jen lehce pod ledem, pravděpodobně vypadl proud jen na chvíli a potraviny jsou proto v pořádku. Pokud se ale mince nachází v dolní půlce, znamená to dlouhý výpadek proudu a s největší pravděpodobností zkažené potraviny, které je lepší vyhodit.

Investujte do generátoru

Pokud se nechcete před každým delším odjezdem obávat toho, že by mohl vypadnout proud a způsobit tak rozmrazení vašich potravin, zkuste zainvestovat do záložního generátoru. Generátor může poskytnout dočasné napájení vašemu mrazáku, což mu umožní pokračovat v provozu, i když není elektřina. Navíc přijde vhod i jako záložní zdroj elektřiny v případě výpadku elektřiny za vaší přítomnosti, a vy tak nebudete nuceni po tmě hledat baterky a zapalovat svíčky.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/coin-freezer-trick/
.

Doporučené články