Pro nadýchané palačinky je důležité dodržet poměr surovin. Díky perlivé vodě budou ještě lepší

Palačinky jsou oblíbené jídlo na našich stolech. Jsou chutné a levné a na jejich základě můžeme připravit spoustu jídel. Sladké palačinky většinou naplníme džemem nebo čokoládovým krémem. Stejně dobře si ale můžeme pochutnat i na slané náplni.

Klasika mezi snídaněmi

Připravit palačinky není náročný úkol. Recept se skládá pouze z několika ingrediencí, které musíte jen důkladně promíchat a jsou připraveny. Na přípravu asi 15 palačinek potřebujete 1 sklenici pšeničné mouky, 3 vejce, 1 sklenici mléka, 1 sklenici vody, 2 polévkové lžíce oleje a špetku soli. Všechny ingredience promíchejte a palačinkové těsto je připraveno.

Doporučený článek:  Při domácím konzervování ovoce a zeleniny se nabízí hned čtyři možnosti

Pokud nechcete olej přidávat do těsta, můžete jej použít ke smažení jednotlivých palačinek. Nezapomeňte pánev předem důkladně zahřát a palačinky převraťte hned, jak začnou mít zlatou barvu. Výše uvedený recept je naprostou klasikou při přípravě palačinek. Mělo by se však zdůraznit, že mnoho lidí připravuje těsto na palačinky bez měření ingrediencí.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvod tvrdých a popraskaných palačinek

I když recept není komplikovaný, stává se, že se palačinky drží pánve, zlomí se, ztuhnou a ztvrdnou. Mnozí se diví, co dělají špatně. V tomto případě je odpověď jednoduchá. Na vině jsou nesprávné proporce složek. Takže se vyplatí podívat se na osvědčený recept na palačinky, abyste se ujistili, že tentokrát vyjdou správně.

Doporučený článek:  Mravence jde z domu vyhnat jednoduchou metodou. Toxická chemie tak nebude potřeba

Když chceme, aby palačinky byly nadýchané, vyplatí se použít jednoduché triky. Mouku jednoduše prosejte přes sítko a nahraďte obyčejnou vodu sycenou vodou. Je to patent, který používá mnoho lidí. Těsto se stává lehkým a palačinky jsou jemné. Nic vám nebrání v používání několika patentů na perfektní palačinky současně. Toto je dvojitá záruka extrémně nadýchaných palačinek, které jsou výborné na slano i na sladko.

Zdroj: https://www.onceuponachef.com/recipes/best-pancake-recipe.html
.

Doporučené články