Vyberte v obchodě tu nejlepší mandarinku. Roli hraje barva, váha i vůně

Mandarinky jsou neuvěřitelně oblíbené ovoce, které najdeme v obchodech po celý rok. A to je dobře, protože si díky nim můžeme doplnit hodně vitamínu C i dalších vitamínů a minerálů. Bohužel ne vždy sáhneme po dobrém kousku a potom toho doma litujeme. Mandarinky nejsou v současnosti levné, a proto byste se měli naučit, jak si vybral ty nejlepší a nejčerstvější kousky.

Proč jsou mandarinky oblíbené?

Charakteristická citrusová vůně mandarinek dokáže okouzlit každého milovníka tohoto sladkého ovoce. Všechny citrusy obsahují obrovské množství antioxidantů, vitamínu C a minerálů. Tyto exotické plody jsou navíc symbolem Vánoc i dalších svátků. V současnosti se často darují také na Mikuláše, protože si je s chutí dají i děti.

Doporučený článek:  Čerstvost jahod prodlouží octový roztok a správné skladování

Jejich sladkokyselá chuť a nádherná barva dokážou přilákat i nejmenší děti. Mandarinky si můžete koupit v kteroukoli roční dobu, ale nikdy nechutnají tak dobře jako o letních prázdninách. Jako svačinu byste je měli začlenit do svého jídelníčku. Užijete si díky tomu vitamínovou bombu, která chutná velmi dobře a snadno si je můžete vzít s sebou také na výlet.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co si musíte dávat při nákupu pozor?

V první řadě se musíte podívat na slupku. Dobrá slupka je zárukou dobrého ovoce. Musí mít jasně oranžovou barvu. Skvrny nebo změna barvy by vás měly odradit od nákupu. Dotkněte se slupky, abyste se přesvědčili o pevnosti. Jakmile bude slupka gumová nebo příliš měkká, ovoce neberte. Můžete si k mandarinkám také čichnout. Musí mít silnou, ovocnou vůni.

Doporučený článek:  Při domácím konzervování ovoce a zeleniny se nabízí hned čtyři možnosti

Dalším indikátorem kvality je hmotnost a tvar. Potěžkejte si mandarinku v ruce. Lepší jsou vždy těžší kusy, protože mají více šťávy. S tvarem je to jednoduché. Čím kulatější, tím lepší. Zelená stopka na plodu je symbolem jeho zralosti. Čím světlejší je stonek, tím čerstvější je mandarinka. Měli byste se proto dívat i na stopku, jestli plody budou nějakou mít.

Zdroj: https://archziner.com/lifestyle/how-to-pick-the-sweetest-tangerines-every-time/
.

Doporučené články