Tipy na populární koktejly, které budou chutnat jako v nejlepším baru

V dnešní době se mixologie stala uměním a vytváření vlastních koktejlů se stává oblíbeným koníčkem mnoha mužů. Zkuste oživit své večery těmito populárními recepty, které vám přinesou nejen radost, ale také výrazně zlepší váš bartenderský repertoár. Následující čtyři koktejly potěší prakticky každého, kdo je ochutná. Jde o naprostou klasiku, ale zároveň oblíbené chutě.

Old Fashioned s nádechem elegance

Old Fashioned je klasika, která nikdy nevyjde z módy. Smíchejte kvalitní bourbon s jednoduchým sirupem, pár kapkami angostury a pár kousky ledu. Tento nápoj je ideální pro muže, kteří preferují elegantní a silné chutě. Ozdobte pomerančovou kůrou pro dokonalý zážitek. Jestli pořádáte pánský večer, tento koktejl bude rozhodně velkým hitem u celého osazenstva.

Doporučený článek:  Kuřecí maso můžeme připravit na mnoho chutných způsobů

Mule s kouskem exotiky

Moscow Mule je osvěžující koktejl pro muže, kteří touží po kousku exotiky. Kombinujte vodku, zázvorový sirup a čerstvou limetkovou šťávu v mule sklenici naplněné ledem. Zakončete to plátkem nakrájeného čerstvého zázvoru a máte připravený koktejl plný života a pikantních tónů. Máte-li rádi indické chutě a chcete si vychutnat zázvor trochu jinak, vyzkoušejte tento drink.

Zdroj obrázku: Freepik

Whisky Sour pro sofistikovanou chvíli

Whisky Sour je pro muže, kteří upřednostňují sofistikovanou a elegantní chuť. Smíchejte bourbon s čerstvou citronovou šťávou a jednoduchým sirupem. Přidejte led a důkladně protřepte. Tento koktejl nabízí dokonalou kombinaci sladkosti, kyselosti a síly, ideální pro večerní relaxaci. Právě takový drink byste si jistě dali v irském pubu.

Doporučený článek:  K výrobě jablečného octa postačí slupky z ovoce a jádřince

Negroni: Hořká vášeň v sklenici

Negroni je pro odvážné muže, kteří milují hořkou vášeň. Campari, gin a červený vermut vytvářejí harmonickou trojici, která osloví každého milovníka unikátních chutí. Servírujte s pomerančovou kůrou a užijte si hořkost s elegancí. Tento nápoj se v posledních letech stal velmi populární, a proto by ho měl znát každý fanoušek mixologie.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/top-10-most-popular-cocktail-recipes
.

Doporučené články