Grilování si můžeme užít i v zimě. Stačí ho dobře nachystat

Grilování v chladném počasí může být zábavným a odpočinkovým zážitkem, ale je důležité dodržovat určitá bezpečnostní opatření a připravit se na zvládání nepříznivých podmínek. Zde najdete několik tipů, jak si užít grilování v zimě a zároveň zajistit bezpečnost.

1. Zkontrolujte gril:

Předtím, než začnete grilovat v zimě, zkontrolujte stav vašeho grilu. Ujistěte se, že je gril v dobrém stavu, bez úniku plynu a s dobře fungujícím zapalováním. Pokud máte plynový gril, mějte připravenou dostatečnou zásobu plynu, aby nedošlo k vyhasnutí během grilování.

2. Volba vhodného místa:

Místo, kde budete grilovat, by mělo být dobře větrané a chráněné před větrem. Grilování pod ochranou, jako je markýza nebo pergola, vám může poskytnout útočiště před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Doporučený článek:  Jednoduché triky zbaví květák při vaření zápachu. Přípravě této zeleniny už nic nebrání

3. Bezpečnostní vzdálenost:

Ujistěte se, že gril je umístěn na bezpečné vzdálenosti od budov, stromů a jiných hořlavých předmětů. Mějte také připravený hasící přístroj a vodu na případné hašení ohně.

4. Vhodné oblečení:

V zimě je důležité obléknout se teple a vhodně na venkovní grilování. Nosíte-li rukavice, ujistěte se, že jsou odolné vůči horku. Zimní bunda a čepice vám pomohou zůstat v teple.

5. Osvětlení:

V zimě se setmívá dříve, takže zajistěte dostatečné osvětlení okolí grilu. To vám umožní vidět, co děláte, a sníží riziko úrazů.

Doporučený článek:  Papírové utěrky udrží cukr sypký a polévku zbaví nadměrného tuku
Zdroj obrázku: Freepik

6. Připravte si nářadí:

Mějte připravené nářadí, které budete potřebovat během grilování, jako jsou grilovací kleště, špízy a termometr na maso. Pokud budete potřebovat něco vyndat z grilu, použijte dlouhý nástroj, abyste se vyhnuli popáleninám.

7. Zahrněte izolované nádoby:

Pokud plánujete grilování delší dobu, připravte si izolované nádoby na uchovávání hotových pokrmů, aby zůstaly teplé. Můžete také použít horkou měděnku nebo termosku na horký nápoj.

8. Příprava pokrmů:

Při grilování v zimě je důležité připravit pokrmy a suroviny předem. V zimním počasí bude grilování rychlejší, pokud budete mít vše nachystáno, abyste nemuseli dlouho stát venku.

Doporučený článek:  Houby můžeme sušit tradičními i moderními metodami

9. Využijte vícehořák:

Pokud máte vícehořák, můžete snáze udržovat teplotu na grilu i v chladném počasí. Zvážte použití grilovacího příslušenství, jako je rozšíření grilovací plochy nebo poklop, který zajistí rovnoměrné grilování.

10. Dohled:

Během grilování v zimě neopouštějte gril bez dozoru. Ostatní povětrnostní podmínky mohou rychle ovlivnit teplotu grilu a hořlavé materiály v okolí.

Grilování v chladném počasí může být skvělým zážitkem, pokud se na něj připravíte a dodržíte bezpečnostní opatření. S těmito tipy můžete bezpečně a bezstarostně grilovat i v zimních měsících a užívat si chutné pokrmy na čerstvém vzduchu.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/winter-grilling-tips/
.

Doporučené články