Tipy, které vyzdvihnou klasické vaječné pokrmy na vyšší úroveň

Vejce jsou základní ingrediencí, kterou najdeme téměř v každé kuchyni, a to z dobrého důvodu. Jsou všestranná, cenově dostupná a plná živin. Ať už je preferujete míchaná, pošírovaná, nebo vařená, vejce lze pomocí několika jednoduchých triků a technik proměnit v nevšední pokrmy. V tomto článku prozkoumáme nejlepší recepty a podělíme se o cenné tipy, jak je posunout na zcela novou úroveň.

Dokonalá sázená vejce

Dosáhnout krásných sázených vajec může být problém, ale s trochou jemnosti tuto elegantní přípravu zvládnete. Začněte s co nejčerstvějšími vejci, protože ta lépe drží tvar. Přidání polévkové lžíce octa do vody pomáhá srážet vaječné bílky a vytvářet úhlednější vzhled. Pošírujte přibližně 3–4 minuty, aby žloutek zůstal ještě tekutý, nebo o něco déle, aby byl žloutek pevnější. Před podáváním je vyjměte děrovanou lžící a položte na papírovou utěrku, aby absorbovala přebytečnou vodu.

Doporučený článek:  Při správném ohřátí bude řízek chutnat jako čerstvě usmažený
Zdroj obrázku: Freepik

Nadýchaná míchaná vejce

Míchaná vajíčka jsou snídaňovou klasikou, ale s pár vychytávkami je proměníte v nadýchanou a neodolatelnou pochoutku. Chcete-li dosáhnout vzdušné textury, důkladně rozšlehejte vejce a přidejte střik mléka nebo smetany. Před vařením dochuťte solí a pepřem. Pro extra bohatost zvažte začlenění kopečku zakysané smetany nebo smetanového sýra. Vejce vařte na středně mírném ohni za stálého míchání, dokud neztuhnou, ale budou stále lehce tekutá. Odstavte je z ohně, protože zbytkové teplo bude vejce nadále vařit. Ihned podávejte s oblohou z čerstvých bylinek nebo strouhaného sýra.

Doporučený článek:  Jedlá soda zbaví rostliny mšic. Aplikovat lze na tři způsoby

Gurmánská omeleta

Omelety jsou plátnem pro kreativitu a experimentováním s náplněmi a technikami můžete vytvořit gurmánské mistrovské dílo. Začněte rozšleháním vajec s trochou mléka, solí a pepřem. Místo tradiční techniky překládání zvažte přípravu rolované omelety ve francouzském stylu. Vejce vařte na nepřilnavé pánvi na středním plameni za stálého míchání. Jakmile jsou vejce téměř uvařená, ale stále mírně tekutá, přidejte požadované náplně, jako jsou restované houby, sýr, bylinky nebo uzený losos. Pomocí stěrky omeletu pevně srolujte a nechte minutu odpočinout, než ji nakrájíte na elegantní kolečka.

Zdroj: https://whatsfordinner.com/kitchen-tips/11-simple-and-delicious-ways-to-cook-eggs/
.

Doporučené články