Množství octomilek v domácnosti zredukuje ovocná past nebo bělidlo

Octomilky, známé také jako ovocné mušky, mohou být v domácnosti otravnou nepříjemností. Tento drobný hmyz přitahuje přezrálé ovoce, zelenina a fermentované tekutiny, jako je ocet a víno. Jakmile najdou vhodný zdroj potravy, mohou se rychle rozmnožit a stát se velkou obtíží.

Prevence je klíčem k tomu, aby se octomilky nedostaly do vašeho domova. Provedením těchto několika jednoduchých kroků můžete snížit pravděpodobnost zamoření.

Jak zabránit octomilkám ve vstupu

  • Skladujte správně ovoce a zeleninu: Jedním z hlavních důvodů, proč se octomilky dostávají do domácností, je přezrálé nebo hnijící ovoce a zelenina. Nezapomeňte proto skladovat ovoce a zeleninu v chladničce nebo ve vzduchotěsné nádobě, aby k vám otravné mušky zbytečně nelákaly.
  • Uklízejte skvrny a drobky: Ujistěte se, že pravidelně uklízíte veškeré rozlité tekutiny a drobky z kuchyňské linky, podlah a stolů. Octomilky se totiž mohou živit malými částečkami potravin a organické hmoty.
  • Používejte nádoby na potraviny: K uskladnění suchého zboží, jako je mouka, cukr a cereálie, používejte vzduchotěsné nádoby. Tím zabráníte, aby se octomilky dostaly dovnitř a nakladly tam vajíčka.
  • Vyčistěte odpady: Octomilky mohou klást svá vajíčka také do odpadů, proto je nezbytné je pravidelně čistit. Každý týden vylévejte do odpadu vroucí vodu, abyste zabili všechna případná vajíčka.
Doporučený článek:  Díky jednoduchým trikům se těstoviny nikdy nerozvaří a budou vždy chutnat dokonale
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit octomilek, které už máte doma

  • Octová past: Octomilky, jak už jejich jméno napovídá, přitahuje vůně octa. Chcete-li vyrobit octovou past, nalijte jablečný ocet do sklenice nebo misky a přidejte kapku saponátu. Mýdlo na nádobí naruší povrchové napětí octa, což způsobí, že se mouchy potopí a utopí.
  • Ovocná past: Chcete-li vyrobit ovocnou past, nakrájejte kousek velmi zralého ovoce a vložte jej do sklenice nebo misky. Nádobu zakryjte plastovou fólií a udělejte do ní malé otvory. Octomilky budou přitahovány k ovoci a proniknou dovnitř otvory. Jakmile budou uvnitř, nebudou schopny najít cestu ven.
  • Bělidlo: Pokud se potýkáte se silným zamořením, můžete použít bělidlo k zabití much a jejich vajíček. Smíchejte jeden díl bělidla s deseti díly vody a nastříkejte roztok na všechna postižená místa.
Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/8036720/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
.

Doporučené články