Také netradiční bylinky mají co nabídnout. Cistus zná málokdo, je přitom jedničkou v detoxikaci

Cistus můžete najít téměř v každém obchodě, kde se prodávají bylinky. Někteří lidé ho znají, ale většina bohužel sáhne po mátě nebo heřmánku, které jsou mnohem populárnější. Je to velká chyba, protože pravidelné pití cistusového čaje může znatelně posílit vaše zdraví. Dobrou zprávou je, že jsou čaje poměrně levné, takže je klidně můžete pít denně a nebude vás to stát jmění. Jak detoxikaci pomocí cistusu funguje a co můžete očekávat?

Detoxikace organismu je hlavním benefitem!

Cistus je odborníkem na čištění těla od toxinů, usazenin a metabolického odpadu, které se v našem těle hromadí každý den. Díky pravidelnému čištění organismu se budete cítit skvěle a vaše tělo bude dokonale fungovat. Cistus pochází z jižní Evropy a zahrnuje mnoho druhů. V obchodě ho najdete ve formě čaje, prášku, kapslí nebo tablet.

Doporučený článek:  Elixír mládí a zázrak pro játra: ostropestřec stojí pár korun, funguje přitom lépe než drahé přípravky

Největším benefitem je vysoký obsah polyfenolů, které mají silné antioxidační vlastnosti. Mezi zdravotní vlastnosti, které si můžete pomocí této byliny užít, patří:

  • neutralizace toxických účinků volných radikálů,
  • snížení zánětu, zpomalení předčasného stárnutí buněk,
  • prevence civilizačních chorob (cukrovky, aterosklerózy, hypertenze, rakoviny),
  • snížení histaminu v těle (zmírnění alergických reakcí).
Zdroj obrázku: Freepik

Očista pro všechny, kdo jí zpracované potraviny

Mnoho z nás nemá čas vařit, a proto jíme vysoce zpracované potraviny, fast food nebo hotová jídla. Všechny tyto pokrmy obsahují hodně toxinů, které ubližují našemu organismu. Jestli chcete své tělo pravidelně čistit a pomáhat mu, měli byste vyzkoušet cistusový čaj. Pití čisticích nálevů dokáže odstranit chemické potravinářské látky i stres z našeho těla.

Doporučený článek:  Anýz do čaje nebo jen tak samotný. Tradiční lék na kašel své účinky neztrácí ani dnes

Pro koho je cistusový čaj nejlepší?

Odborníci doporučují konzumaci této byliny jedincům s oslabenou imunitou, při nachlazení, při alergiích, ale také při redukční dietě nebo vysokém cholesterolu. Pomůže vám také s akné a atopickým ekzémem, protože snižuje záněty v těle. Konzumovat ho ale můžete, i když s ničím uvedeným nemáte problémy, protože toxiny konzumujeme všichni a pravidelná detoxikace je důležitá pro každé tělo bez výjimky.

Zdroj: https://tofillo.com/herbs/cistus-tea-benefits/
.

Doporučené články