Se zeleným čajem jde hubnutí samo. Díky netradičním přísadám se promění v elixír zdraví

Patří mezi velmi oblíbené nápoje a neslouží jen k doplnění tekutin a antioxidantů, je výtečným životabudičem, dokonce pomáhá zhubnout. Existuje nesčetně článků o pozitivních přínosech pití zeleného čaje. Je ideálním prostředkem, jak si konečně splnit novoroční předsevzetí a zhubnout. Správně připravený nápoj v kombinaci s dalšími přísadami totiž získá dokonalou chuť, k tomu zrychlí metabolismus a spalování tuků, díky tomu půjde hubnutí samo.

Aminokyseliny pro štíhlou postavu

Zelený čaj je jedinečným nápojem, který přispívá ke správnému chodu organismu, je totiž zdrojem vitamínů skupiny B (B1, B2, B3), C, E a P, taktéž minerálních látek, jako jsou vápník, zinek, fosfor, mangan nebo měď. Ceněný je pro obsah aminokyselin, katechinů, tříslovin, pektinu, chlorofylu a saponinů. Kombinace látek přispívá ke zrychlení metabolismu, současně dochází k horšímu vstřebávání tuků a k vyššímu využití energie. Kila jdou tak dolů takřka sama, stačí pevná vůle nepřejídat se a přidat ještě pohyb. Pomocí přidaných přísad do zeleného čaje je pak hubnutí ještě snazší.

Doporučený článek:  Štiplavá chuť zázvoru ozvláštní nejeden pokrm. Ne vždy ale přináší jenom pozitiva
Zdroj obrázku: Freepik

Regulace cukru v krvi pomocí skořice

Zelený čaj a skořice jsou duo, které pomůže se shazováním kilogramů navíc, k tomu je lékem při prediabetu, nebo přímo při cukrovce, protože skořice pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Při diagnostikované cukrovce je vždy nutné dodržovat doporučení svého ošetřujícího lékaře, ale příroda může být výtečným doplňkem. Skořice se přidává dle uvážení, postačuje špetka pro získání pikantní chuti ještě do velmi teplého nápoje, který se připravuje ze lžičky zeleného čaje zalitého horkou vodou.

Doporučený článek:  Alergie na vejce se může projevit kdykoli. Při těchto příznacích je namístě vyhledat lékaře

Máta potlačí chuť na sladké

Jak snížit apetit a potlačit neustálou chuť na sladkosti a čokoládu? Pomůže máta, která je balzámem pro trávicí systém, často se užívá mátový čaj pro zklidnění žaludku a střev po těžkém jídle. Máta je též dokonalou přísadou do zeleného čaje, protože zmírní chuť k jídlu, navíc zažene chuť na sladké. Do hrnečku se nadrtí lístky čerstvé máty a zalijí se ještě horkým vylouhovaným zeleným čajem. Nápoj se může pít horký i studený.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-green-tea
.

Doporučené články