Cholesterol udrží na uzdě bylinky, koření i zelenina. Vyzkoušejte čisticí nápoj

Vysoký cholesterol je často spojován s aterosklerózou, onemocněním koronárních a periferních tepen nebo s mozkovou mrtvicí. Vysoká koncentrace špatného cholesterolu (LDL) v krvi zvyšuje riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Snížit cholesterol je proto velmi důležité nejen pro lepší zdraví, ale také delší život. Jak se proti němu bránit?

Potraviny, kterým byste se měli vyhýbat

Lékaři doporučují všem pacientům s vysokým cholesterolem, aby změnili svůj jídelníček. Vynechat byste měli živočišné nasycené tuky, jako tučná masa, tavený sýr, tučné mléko a smetanu, produkty s palmovým olejem, fast food, hranolky, smažená jídla nebo hotová jídla. Naopak byste měli hodně jíst ovoce a zeleniny, ovocné saláty, libové maso, hnědou rýži, krupici, kefír nebo celozrnný chléb.

Doporučený článek:  Salát se žlutým melounem, jahodami a sýrem feta, kterému neodoláte!

Byliny na snížení cholesterolu

Ke snížení cholesterolu můžete využít také určité byliny. K tomu vyčistí organismus a pomohou zhubnout. Vyzkoušet můžete artyčokový extrakt, který snižuje LDL a reguluje hladinu cukru v krvi. Artyčok má detoxikační účinky na celé tělo. Podobné vlastnosti má také extrakt z ostropestřce mariánského, který chrání játra a regeneruje jejich buňky.

Zdroj obrázku: Freepik

Do jídelníčku byste měli začlenit také pár druhů koření. Pravidelně byste měli používat kurkumu, sušený zázvor, kajenský pepř nebo cejlonskou skořici. Všechny druhy koření jsou velmi zdravé a poskytnou tělu jedinečné vlastnosti, díky kterým bude organismus bojovat s cholesterolem. Změny nepřijdou přes noc, ale pozitivních výsledků se dočkáte brzy.

Doporučený článek:  Milovníci čaje mají zdravější a vyrovnanější život. Nepřemůže je nachlazení ani žízeň

Babiččin recept na snížení cholesterolu v krvi

Pravidelně můžete konzumovat také jednoduchý nápoj proti vysokému cholesterolu. Stačí zalít jednu lžičku lněných semínek ve 200 ml horké vody. Hrnek zakryjte a nechte přes noc louhovat. Ráno tekutinu vypijte na prázdný žaludek. Lněné semínko snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje trávicí systém a obsahuje velké množství vitamínů, vlákniny a minerálů. Navíc díky tomuto nápoji zhubnete.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/cholesterol-healthy-eating-tips
.

Doporučené články