Tableta do myčky usnadní čištění pečicí trouby

Čištění trouby je neskutečné martyrium. V mnoha rodinách je důvodem, proč vůbec nic v troubě nepřipravovat, protože následný úklid připálených skvrn a mastnoty je na dlouhé hodiny. Mohou se sice použít některé speciální přípravky na odmaštění a vyčištění trouby, ty ale stojí majlant, k tomu obsahují velké množství chemikálií. Jak tedy situaci vyřešit? Nepéct a nečistit nebo si vychutnat dobroty z trouby a následně použít trik s tabletou do myčky? Poradí zkušené hospodyňky.

Kouzlo tablety do myčky

Proč používat tabletu do myčky na jiné účely, než pro které je určená? V první řadě se jedná o čisticí prostředek jako jakýkoli jiný, není tedy žádný důvod jej nepoužívat i na čištění povrchů nebo například spotřebičů včetně horkovzdušné trouby. Na internetu opěvují tento způsob zejména hospodyňky, které prezentují na svých sociálních sítích různé „hacky“, vychytávky, které usnadňují každodenní život.

Doporučený článek:  Poznejte kvalitní maso už v obchodě. Čerstvost prozradí jednoduchý test s prstem
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlý a efektivní úklid

Nádobí je čisté i po nastavení zkráceného režimu, který trvá okolo 30 minut? Přesně těchto vlastností se může využít též při úklidu toalety nebo vyčištění zmíněné trouby. Tablety do myčky jsou totiž velmi účinné, mají ideální složení pro odstranění mastnoty na vnitřních stěnách, současně odstraní odolné připečené nečistoty. K tomu takřka bez lidské práce, protože tableta do myčky pracuje sama, pak už jen stačí vzít do ruky vlhký hadřík a prostor dočistit.

Doporučený článek:  Brambory budou uvařené mnohem rychleji díky správnému nakrájení i ingredienci navíc

Jak provádět čištění?

Trouba se zapne a předehřeje na teplotu 150 stupňů Celsia, přičemž tableta do myčky se vloží do zapékací misky nebo jiné žáruvzdorné nádoby a zalije horkou vodou. Poté nádobu umístěte do nitra trouby a nechte pracovat za vás asi dvě hodiny. Na závěr vyjměte nádobu, dobře omyjte od zbytků mycího prostředku a troubu vytřete vlhkým hadříkem nebo mycí houbou, vysušte pomocí papírových utěrek. Sklo můžete ještě dočistit běžným přípravkem na mytí oken.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/organization/how-to-clean-your-oven-with-dishwasher-tablets
.

Doporučené články