Mrkvové hnojivo dodá toulcovce na jaře energii k růstu a tvorbě květů

Toulcovka neboli spatifylum se řadí mezi nejoblíbenější interiérové rostliny. Jsou nadmíru krásné, k tomu fungují jako přírodní čističky vzduchu. Hodí se do klasických interiérů i moderně pojatých aranžmá. Vynikají především bílými štíhlými květy a tmavě zelenými listy, které se zajímavě lesknou. Tento druh rostlin není příliš náročný na péči, přesto je nutné pro zdravý vzhled zvolit správné hnojivo, například zeleninové. Jak se připravuje?

Elegantní vzhled uhrane

Spatifylum má zajímavý název a ještě pozoruhodnější vzhled. Rostlina je známá pod českým názvem toulcovka, lopatkovec nebo mírová lilie. Bývá ozdobou mnoha domácností, ale své čestné místo má též na recepci různých společností nebo v kancelářských prostorách. Volí se pro estetickou i praktickou stránku, navíc účinně likviduje ze vzduchu toxické látky včetně nebezpečného benzenu.

Doporučený článek:  Komárů na zahradě se můžeme zbavit speciálním sprejem nebo česnekem a cibulí
Zdroj obrázku: Freepik

Rostlina pro štěstí

Původní domovinou této rostliny jsou tropické rovníkové lesy v Jižní a Střední Americe, některé druhy rostou také v jihovýchodní Asii. Celkově se jedná asi o čtyřicítku různých odrůd. V interiéru se cení pro krásné vzezření a pro čištění vzduchu, ale podle mnohých pěstitelů přináší také domácnosti štěstí. Ne nadarmo se této rostlině říká mírová lilie.

Správné hnojivo ze zeleniny

Jak již bylo zmíněno, spatifylum nepotřebuje žádnou speciální péči, vyhovují mu teploty v rozmezí 20 až 23 stupňů Celsia a pravidelná zálivka. Vyžaduje vlhčí vzduch, v suchém prostředí mu hnědnou špičky listů. Na jaře je vhodné tuto pokojovku přihnojit pomocí domácího přípravku. Vyrábí se z obyčejné mrkve, protože tato zelenina obsahuje vitamíny C a E a minerály, jako jsou draslík nebo fosfor. Mrkev se nakrájí nadrobno, naloží do litru vody a nechá louhovat. Po pár minutách se může mrkvovou vodou zalévat. Vyživující kúra se musí opakovat každé dva týdny po dobu tří měsíců.

Zdroj: https://houseplantresourcecenter.com/2021/05/the-best-fertilizer-for-peace-lilies/
.

Doporučené články