Sváteční snídaně nebo brunch můžou mít mnoho podob

Sváteční dny jsou časem oslav, radosti a shromažďování s rodinou a přáteli. A co by mohlo být lepšího než začít den svátků chutnou snídaní nebo brunchem? Sváteční snídaně a brunch jsou skvělým způsobem, jak spojit chuťové buňky a vytvořit příležitost k neformálnímu setkání s těmi, které máte rádi. Zde najdete inspiraci na vytvoření nezapomenutelných svátečních pokrmů.

1. Klasická sváteční snídaně:

Klasika nikdy nevyjde z módy. Pro svou sváteční snídani můžete připravit vajíčka Benedict se šlehačkou na anglickém muffinu a pořádnou porcí holandské omáčky. Pro milovníky sladkých pokrmů je tu vaflová věžička s javorovým sirupem a borůvkami. Podávejte s čerstvým pomerančovým džusem a zeleným čajem.

Doporučený článek:  Naučte se připravit gurmánská jídla jako v luxusní restauraci a za zlomek ceny

2. Mexický brunch:

Pokud máte rádi trochu pikantnosti, připravte si mexický brunch. Nachos s guacamole, čerstvými rajčaty a jalapeño papričkami jsou skvělým startem. Hlavním chodem může být huevos rancheros, což jsou vajíčka na smetaně se slaninou a paprikou, podávaná s plátkem avokáda a horkými tortillami. Pro osvěžení zkuste mexickou limonádu s citronovou a limetkovou šťávou.

Zdroj obrázku: Freepik

3. Francouzský romantický brunch:

Francouzská kuchyně je synonymem elegance. Začněte svůj sváteční brunch šampaňským nebo mimosou (pomerančový džus s šampaňským). Jako hlavní pokrm si připravte quiche Lorraine s křupavým těstem a smetanovou náplní s vajíčky, slaninou a sýrem. K tomu si podávejte čerstvý bagetový chléb s máslem a marmeládou. Na dezert si dopřejte křupavé croissanty s čokoládovou náplní a horkým espressem.

Doporučený článek:  10 kilogramů za 13 dní: kodaňská dieta slibuje zázraky, ne každý ji vydrží

4. Zdravý a vegetariánský brunch:

Pokud preferujete zdravější a vegetariánskou stravu, máte stále spoustu možností. Připravte si avokádový toast s rajčaty a bazalkou, nebo smoothie bowl s müsli a čerstvým ovocem. Jako hlavní pokrm můžete zvolit quinoa salát s opečeným lilekem, čerstvými bylinkami a tahini omáčkou. Pro dezert si připravte jogurtový pohár s medem, oříšky a granolou.

5. Sváteční snídaně pro děti:

Pokud máte malé potomky, můžete připravit zábavnou a chutnou sváteční snídaně pro děti. Tvarované palačinky ve formě medvídků nebo hvězdiček s ovocnými očkami jsou jistým hitem. Na talíři můžete vytvořit ovoce a jogurtové malby a nezapomeňte na teplý kakao s marshmallowy.

Doporučený článek:  Yerba maté dokáže nahradit kávu. Tělu dodá energii, je plné vitamínů a antioxidantů

Sváteční snídaně a brunch jsou skvělým způsobem, jak začít svůj sváteční den s chutí a radostí. Nezapomeňte na dekorační prvky, jako jsou květiny a svíčky, které vytvoří svátečnou atmosféru. Ať už si vyberete kterýkoli z výše uvedených konceptů, hlavním cílem by mělo být sdílení chvílí radosti, lásky a dobrého jídla s těmi, které máte rádi.

Zdroj: https://www.jamieoliver.com/christmas/collection/breakfast-brunch/
.

Doporučené články