Švábi se chytí do pasti, účinná je proti nim také kyselina boritá

Pohled na švába doma rozhodně není nic dobrého. Tento vetřelec sice nekouše a pro člověka není přímo nebezpečný, ale musíte se ho rychle zbavit. Může kontaminovat potraviny a šíří mnoho nemocí. Navíc se rychle množí, takže musíte postupovat doopravdy rychle. Jakmile je doma zahlédnete, začněte jednat. Poradíme vám, jak je vyhnat ze svého domova.

Odkud se berou švábi?

Pro většinu lidí přítomnost švábů znamená, že je doma špína. Vždy to není pravda. Špatně chráněné potraviny a nepořádek jsou pro ně velkým lákadlem. Nemusí to ale nutně znamenat, že máte doma špínu. Švábi se často pohybují mezi byty pomocí ventilace nebo potrubím. Pohybují se poměrně pomalu a aktivní jsou hlavně v noci.

Jak se zbavit tohoto škůdce?

Někdy se stane, že potkáte nevítaného hosta při noční návštěvě toalety. Právě noc je jejich oblíbeným časem. Tehdy vylezou ze skrýše a vydávají se na výpravu za jídlem. Švábi se rychle množí, tvoří velké kolonie, a čím více jich je, tím je boj těžší. Jakmile potkáte jediného člena této hmyzí rodiny u sebe doma, začněte okamžitě jednat.

Doporučený článek:  Jediná chyba zkazí celou várku nakládaného zelí. Všechny zásoby připravené na zimu skončí v koši
Zdroj obrázku: Freepik

Past na šváby

Pivo nebo káva jsou běžné produkty, které můžete použít pro boj se šváby. Do sklenice vložte kávovou sedlinu a připravte lávku do sklenice. Jakmile spadnou do sklenice, už se nedostanou ven. V případě piva postupujte stejným způsobem. Pivo i káva mají pro hmyz velmi lákavou vůni. Jakmile se dostanou do hluboké nádoby, nedostanou se již ven. V pivu se navíc utopí.

Kyselina boritá zničí každý hmyz

Další možností je použití kyseliny borité. Namočte do roztoku s kyselinou chléb, vytvarujte malé kuličky a umístěte je na několik míst po celém bytě. Kuličky položte hlavně kolem odpadkových košů, pod umyvadlo, do koupelny nebo na toaletu. Přidat můžete také vanilkový cukr, který přiláká hladový hmyz. Dávejte si jen pozor, aby kuličky nesnědl domácí mazlíček nebo dítě.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/home/how-to-get-rid-of-roaches
.

Doporučené články