Bramborový škrob zbaví stěny mastných skvrn, osvěží koberec a zkrášlí pokožku

Jarní čas je spojený s velkým úklidem domácnosti. Velká část lidí čistí svůj domov, umývá okna, pere záclony a závěsy, leští nábytek, aby měli obydlí čisté. Zabere to určitý čas a je to také poměrně fyzicky náročné. Vedle toho jsou zapotřebí vhodné čisticí prostředky. Víte, že můžete použít také bramborový škrob?

Mastné skvrny na stěnách

V kuchyni občas není nouze o poprskání stěn mastnotou. Ty trpí také výpary, které vznikají při vaření na plynovém sporáku. Jak tyto nevzhledné skvrny odstranit? Pomůže vám bramborový škrob, který se jinak v kuchyni běžně používá při přípravě třeba asijských i dalších exotických jídel nebo sladkých moučníků jako částečná náhrada pšeničné mouky. Při zahušťování omáček je velkou výhodou bramborového škrobu, že omáčku neobarví a ta zůstane čirá.

Doporučený článek:  Sladké ovoce zachutná i rostlinám. Banánová slupka je přiměje rozkvést a odežene nebezpečné mšice

Zkuste namočit navlhčenou houbičku do bramborového škrobu a místo na stěně jí opatrně třít. Mastnota by se měla do škrobu vsáknout a ze stěny zmizet. Jedná se o účinnou metodu, která je finančně nenáročná a jednoduchá na provedení.

Zdroj obrázku: Freepik

Aby byl koberec opět voňavý

Po čase používání se může stát, že koberec v domácnosti natáhne do sebe různé pachy. Odstranit je lze s pomocí bramborového škrobu. Posypete jím koberec a necháte aspoň půl hodiny působit. Může to být samozřejmě i déle. Škrob do sebe absorbuje všechny nečistoty a také nepříjemné pachy z koberce. Pak je třeba ho ještě pořádně vyluxovat vysavačem.

Doporučený článek:  Správné zalévání rajčat ve skleníku je základem bohaté úrody

Krásná pleť díky škrobu

Vedle úklidu domácnosti vám bramborový škrob pomůže také se vzhledem vaší pleti. Můžete si z něj připravit masku, díky které bude pokožka na obličeji hladší a jemnější. Škrob totiž obsahuje sacharidy, bílkoviny i tuky. Ostatně bramborový škrob se na pleť jako pudr používal už v dávné minulosti. Znali ho například i staří Egypťané. U nás v Evropě škrob sloužil tradičně jako zásyp.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/potato-starch
.

Doporučené články