Rýžová voda má překvapivě bohaté využití. Objevte její účinky na krásu i pro čistý domov

Většina z nás miluje rýži jako přílohu nebo součást zeleninového a masitého jídla. Rýži můžeme použít na mnoho způsobů. Existují stovky receptů, které lze vyzkoušet. Příliš mnoho lidí netuší, že stejně dobře mohou využít také vodu, ve které rýži uvařili. Má mnoho prospěšných vlastností pro zdraví i domácnost. Proč byste rýžovou vodu neměli vylévat? Poradíme vám, jak ji využít.

Rýžová voda je skvělá na čištění i vlasy

Rýžová voda je dokonalou možností pro úklid domácnosti. Použít ji můžete na utírání zaprášeného nábytku nebo čištění zašlého kování. Umývat s ní můžete dokonce i měděné nádobí. Vodu po uvaření rýže slijte a nechte vychladnout. Potom do ní namočte čistý hadřík z mikrovlákna a důkladně vyždímejte. Hadříkem můžete otřít nebo vyčistit nejrůznější povrchy.

Tato jedinečná tekutina vám pomůže také se zdravím vlasů. Rýžová voda je bohatá na proteiny, které jsou cenné pro vlasy. Jak postupovat? Do misky dejte půl šálku rýže a důkladně propláchněte. Zalijte horkou vodou a odstavte na 15 minut. Potom rýži slijte a vodu nalijte do sklenice. Rýžovou vodu nalijte na umyté vlasy a důkladně vetřete do vlasů. Po 10 minutách vlasy opláchněte.

Doporučený článek:  Slupky z okurek vyzrají na mravence i špinavou koupelnu. Kromě domova rozzáří také naši pleť
Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní přínosy rýžové vody

Rýžová voda obsahuje vitamíny skupiny B, které podporují nervový systém. Mají úžasný vliv na pohodu a celkový stav těla. Díky antioxidantům můžete pomocí rýžové vody bojovat proti volným radikálům. Ovlivňuje také svalové kontrakce a fungování trávicího systému. Při pravidelné konzumaci můžete předejít zácpě a váš trávicí systému bude dokonale pracovat.

Můžete rýžovou vodu také pít?

Ano, rýžovou vodu můžete také pít. Musíte si ji ale správně připravit. Potřebovat budete 1/2 šálku bílé rýže a 1 litr vody. Vodu přiveďte k varu a vložte do ní rýži. Až bude voda bublat, stáhněte oheň a rýži vařte po dobu 20 minut. Nakonec slijte rýži a rýžovou vodu si zachovejte ve sklenici. Nechte ji vychladnout a pijte jednou denně. Pro lepší chuť můžete přidat trochu skořice nebo medu.

Zdroj: https://kimchimari.com/7-uses-for-rice-water/
.

Doporučené články