Chlebové hnojivo podpoří úrodu rajčat, paprik nebo okurek

Jak si připravit vydatné hnojivo pro rostliny za pár korun? Stačí vám voda a zbytky chleba, které byste jinak vyhodili do koše. Chléb obsahuje živiny a celou řadu prospěšných látek, které jsou pro rostliny důležité nejen v období růstu, ale také při kvetení. Poradíme vám jednoduchý recept na silné kvasnicové hnojivo, které bude skvělým životabudičem pro většinu rostlin na zahradě, především pak pro rajčata, okurky a papriky.

Podpořte růst a plody rajčat chlebem

Kvasnicový chléb má na rajčata prokazatelně blahodárné účinky. Stačí čas od času přihnojit a můžete se těšit na krásně velká rajčata v hojném množství. Jak hnojivo z chleba rajčata ovlivní? Zlepší jejich kořenový systém, podpoří imunitu rostlin a obohatí půdu kvasinkami a dalšími důležitými látkami. Hnojivo z chleba se hodí i na jiné plodiny. Použít jej můžete také na papriky a okurky. Na co se nehodí, to jsou cibule a brambory.

Doporučený článek:  Delikátní vepřové řízky připravíme jednoduše v pečicí troubě
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit hnojivo z chleba?

Výroba hnojiva je velmi jednoduchá a zvládne to i zahradník začátečník. Jeden bochník chleba nakrájejte a přidejte do 10 litrů teplé vody. Nechte odpočinout přes noc. Nakonec přidejte jód, promíchejte a filtrujte. Roztok je připravený, můžete začít svá rajčata a ostatní zeleninu přihnojovat.

S hnojením to nepřehánějte

Hnojivo je sice velký pomocník, ale dávejte si pozor na jeho použití. Ve větším množství může rostlinám škodit. Chlebové hnojivo použijte 3× během deseti dnů, poté udělejte pauzu. Hnojivo z chleba aplikujte na sazenice. Ty budou díky účinkům kvasnic pevnější a odolnější vůči chorobám. Pauza mezi hnojením by měla být asi 14 dní. Přihnojujte pouze sazenice. Pokud se na rostlině objeví plody, už ho potřebovat nebudete. Dejte si také pozor na teplotu zeminy, když budete přihnojovat. Kvasnice totiž reagují na teplotu. Přihnojujte večer, kdy není půda tolik rozpálená.

Zdroj: https://www.myweekendplan.asia/start-turning-your-leftover-bread-into-a-fertilizer/
.

Doporučené články