Za pouhých patnáct minut se lněná semínka promění v zázračný nápoj nejen pro hubnutí

Lněná semínka jsou velmi oblíbeným produktem, který v posledních letech získává na popularitě. Koupíme je už téměř ve všech obchodech a hodí se nejen do jogurtů nebo k ovesným vločkám, také je můžeme použít například na vlasy nebo pokožku. Jejich použití je jednoduché. Jaké vlastnosti mají lněná semínka?

Jak můžete lněné semínko využít?

Lněná semínka patří mezi potraviny, které jsou velmi ceněné pro své vlastnosti. Obsahují spoustu vlákniny, která zajistí pocit sytosti, a hlavně je to živina, která mnoha lidem chybí. Semínka snižují riziko vzniku rakoviny, mohou je jíst také diabetici. Omega-3 mastné kyseliny jsou také jejich součástí. V semínku ale najdeme i vápník, hořčík nebo zinek.

Doporučený článek:  Dobře průchodné cévy jsou předpokladem dlouhého a zdravého života. Tyhle potraviny je přirozeně pročistí

Je bohaté také na vitaminy, jako je C, E nebo vitaminy skupiny B. Kyselina listová potěší těhotné nebo kojící ženy. Lněné semínko dokáže vyživit nehty i vlasy, rozhodně patří mezi přírodní metody péče o tělo. Nálev si vyrobíte velmi snadno, protože semínka stačí jen zalít horkou vodou, chvilku počkat a můžete začít používat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit skvělý nálev ze semínek?

Nálev ze semínek si můžete vyrobit velmi jednoduše. Dejte do hrnku dvě lžičky mletého lněného semínka. Zalijte horkou vodou, počkejte 15 minut a máte hotovo. Tento nálev můžete pít dvakrát denně. Účinný je například proti kašli nebo nachlazení, zabrání také škrábání v krku. Hodí se ale rovněž na vlasy nebo pokožku obličeje.

Doporučený článek:  Drahé krémy málokdy fungují. Pro pevnou a zářivou pokožku stačí trochu vylepšit svůj jídelníček

Nálevem si můžete ulevit také od bolestí žaludku a břicha celkově. Střeva budou fungovat skvěle, pokud budete nálev pít denně. Působí také proti dalším nemocem, jako jsou hemoroidy, zácpa nebo zánět střevní sliznice. Navíc funguje skvěle pro lidi, kteří drží dietu, protože díky vláknině budete dlouho sytí. Výborná jsou semínka například v jogurtech nebo smoothie. Při použití na vlasy se snižuje jejich vypadávání, zbavíte se také lupů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds
.

Doporučené články