5 zdravých návyků, které udrží imunitu silnou. Správný jídelníček a pravidelnost jsou klíčem ke zdraví

Podzimní a zimní měsíce jsou pro náš imunitní systém velkou výzvou. Proměnlivé počasí a velké teplotní rozdíly uvnitř a venku působí na organismus velmi negativně. Nejvíce přitom trpí dětský organismus, který je na změny mnohem citlivější. Jak podpořit zdraví každého z nás pomocí pěti jednoduchých návyků, které můžete snadno začlenit do svého života?

Více vlákniny a méně cukru

Vláknina je pro naše těla velmi důležitá. Vysoce zpracovaná strava je pro střeva škodlivá a menší děti se stále více potýkají se zácpou a zažívacími problémy. Nejlepší je syrová zelenina, ovoce, celozrnné pečivo, krupice, rýže nebo ovesné vločky.

Omezení cukru je náročné pro mnoho rodičů. Myslete na to, že cukr snižuje obranyschopnost organismu, narušuje přirozenou flóru střev a oslabuje činnost bílých krvinek. Pro vás ani vaše děti proto rozhodně není dobrý. Snažte se ho nahradit sladkým ovocem.

Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na listovou zeleninu a pravidelnou stravu

Zelená zelenina není pro děti příliš lákavá, ale je velmi zdravá. Snažte se do pokrmů začlenit mnohem více kapusty, brokolice, špenátu, salátu a dalších druhů zeleniny. Tato zelenina obsahuje chlorofyl, který podporuje detoxikaci a okysličuje buňky těla.

Doporučený článek:  Nedostatek chuti k jídlu může znamenat i vážný zdravotní problém. Zjistěte příčinu co nejdříve

Víme, že některé děti jsou velmi aktivní a je náročné je udržet u stolu. Nesmíte ale zapomínat na pravidelné jídlo. Naučte sebe i své děti jíst 4–5krát denně, aby získávaly živiny postupně během celého dne. Díky tomu budou mít neustále správnou míru energie a jejich tělo získá vše, co potřebuje.

Nezapomínejte na každodenní procházky

Podzim a zima nejsou ideálním časem pro venkovní aktivity, ale neměli byste jen sedět doma. Postarejte se o to, aby se každodenní procházka na zdravém vzduchu stala vaším pevným návykem. Nemusíte chodit ven na dlouhou dobu, ale měli byste vyrazit na procházku každý den.

Zdroj: https://www.mma.org/healthy-habits-and-diet-help-to-boost-the-immune-system/
.

Doporučené články