5 zdravých návyků, které udrží imunitu silnou. Správný jídelníček a pravidelnost jsou klíčem ke zdraví

Podzimní a zimní měsíce jsou pro náš imunitní systém velkou výzvou. Proměnlivé počasí a velké teplotní rozdíly uvnitř a venku působí na organismus velmi negativně. Nejvíce přitom trpí dětský organismus, který je na změny mnohem citlivější. Jak podpořit zdraví každého z nás pomocí pěti jednoduchých návyků, které můžete snadno začlenit do svého života?

Více vlákniny a méně cukru

Vláknina je pro naše těla velmi důležitá. Vysoce zpracovaná strava je pro střeva škodlivá a menší děti se stále více potýkají se zácpou a zažívacími problémy. Nejlepší je syrová zelenina, ovoce, celozrnné pečivo, krupice, rýže nebo ovesné vločky.

Doporučený článek:  Noční přejídání vede k nespavosti a zkracuje život. Odborná studie přinesla šokující fakta

Omezení cukru je náročné pro mnoho rodičů. Myslete na to, že cukr snižuje obranyschopnost organismu, narušuje přirozenou flóru střev a oslabuje činnost bílých krvinek. Pro vás ani vaše děti proto rozhodně není dobrý. Snažte se ho nahradit sladkým ovocem.

Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na listovou zeleninu a pravidelnou stravu

Zelená zelenina není pro děti příliš lákavá, ale je velmi zdravá. Snažte se do pokrmů začlenit mnohem více kapusty, brokolice, špenátu, salátu a dalších druhů zeleniny. Tato zelenina obsahuje chlorofyl, který podporuje detoxikaci a okysličuje buňky těla.

Doporučený článek:  Hubnutí je spojeno s řadou mýtů. Chybně zvolená dieta znamená nejenom neúspěch, ale i možné zdravotní problémy

Víme, že některé děti jsou velmi aktivní a je náročné je udržet u stolu. Nesmíte ale zapomínat na pravidelné jídlo. Naučte sebe i své děti jíst 4–5krát denně, aby získávaly živiny postupně během celého dne. Díky tomu budou mít neustále správnou míru energie a jejich tělo získá vše, co potřebuje.

Nezapomínejte na každodenní procházky

Podzim a zima nejsou ideálním časem pro venkovní aktivity, ale neměli byste jen sedět doma. Postarejte se o to, aby se každodenní procházka na zdravém vzduchu stala vaším pevným návykem. Nemusíte chodit ven na dlouhou dobu, ale měli byste vyrazit na procházku každý den.

Zdroj: https://www.mma.org/healthy-habits-and-diet-help-to-boost-the-immune-system/
.

Doporučené články