Sedací koupele přinesou rychlou úlevu od bolesti a zánětu. Bylinky jsou skutečný zázrak

Sit-upy, tedy léčebné sedací koupele, jsou přirozenou metodou léčby zdravotních problémů, která se používá již po dlouhá desetiletí. Nedávno tato metoda znovu nabrala na popularitě a hojně se využívá při léčbě různých infekcí a onemocnění postihujících pánevní oblast. Jak sit-upy fungují a na co vše je lze využít?

Co jsou to sit-upy?

Sit-upy, také známé jako sedací koupele, jsou známé a používané po celá léta pro úlevu a zmírnění příznaků onemocnění, která postihují intimní místa. Účinně působí zejména na:

  • hemoroidy,
  • cystitidu,
  • genitální infekce,
  • bolestivou menstruaci,
  • střevní a renální koliku.
Doporučený článek:  Zázračný řebříček roste na každém rohu. Vyzkoušejte jeho účinky při koupeli nebo v domácí tinktuře

Vhodné jsou také pro ženy po porodu, které musely být chirurgicky ošetřeny. Sedací lázně mají protizánětlivé, antifungální a antibakteriální účinky, stejně jako dezinfekční. Kromě toho jsou schopny zmírnit bolest, svědění a pálení a urychlit hojení ran. Sit-upy spočívají v ponoření hýždí nebo celých boků do vody, která byla obohacena o byliny nebo jiné léčivé látky. Pro přípravu sedací lázně můžete použít jak vanu, tak misku či lavor.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké bylinky použít pro sedací koupele?

K přípravě sedacích lázní se používají různé byliny. Oblíbená je dubová kůra, která se používá ke zmírnění příznaků hemoroidů, ale také v případě zvětšené prostaty a hojení ran. Kromě toho mnoho lidí, kteří se chtějí zbavit cystitidy, využívá pro sedací lázně koupel s přídavkem heřmánku, přesličky nebo šalvěje, stejně jako jalovce a petržele. Na druhé straně v případě bolestivé menstruace může být velmi užitečný kopr. Kopřiva se například používá při zánětu močových cest a řebříček je lék na podrážděnou pokožku a malé rány.

Doporučený článek:  Květy i plody černého bezu patří k tomu nejcennějšímu, co příroda v létě nabízí

Jak připravit koupel?

Prvním krokem je připravit odvar na bázi bylin: 100 g rostlinné suroviny je třeba zalít litrem vody a pak tuto směs vařit při teplotě nepřesahující 90 °C po dobu asi 40 minut. Po vychladnutí může být odvar smíchán s vhodným množstvím vody v lázni nebo misce. Provádění sedacích koupelí se nedoporučuje těhotným ženám ani lidem, kteří se potýkají s oběhovým selháním a křečemi. Stojí za to požádat svého lékaře o přesná doporučení, kontraindikace a indikace pro tyto lázeňské metody. Bez předchozí konzultace mohou být sedací lázně používány maximálně po dobu sedmi dní.

Zdroj: https://blog.mountainroseherbs.com/homemade-herbal-sitz-bath
.

Doporučené články