Čokoládové kuličky obalené v kokosu pro malé i velké labužníky

Máte chuť na sladké? Vyzkoušejte vynikající a velmi jemné čokoládové kuličky, které vyrobíte pomocí několika základních surovin. Jejich velká výhoda je, že jsou velmi rychlé. Pro pět až šest lidí můžete připravit sladké pohoštění ke kávě za pouhých 15 minut. Jsou proto ideální pro návštěvy, ale zaručeně s nimi potěšíte i svou rodinu.

Co budete potřebovat?

Ingredience, které budete potřebovat, nejsou ničím výjimečné. Seženete je v každých potravinách a nebudou vás ani stát žádné obrovské částky. Přitom tímto dezertem můžete pohostit poměrně velké množství lidí, takže se vám jednoznačně vyplatí. Příprava je navíc extrémně jednoduchá a děti i vaši hosté budou nadšení. Kuličky jsou jemné a příjemně sladké. Z následujících surovin připravíte asi devět kusů. Myslete také na to, že objem hrnku v tomto receptu je 200 ml. Na dezert budete potřebovat:

  • 3 lžíce kondenzovaného mléka,
  • 2 lžíce kakaa,
  • 2 hrsti mandlových vloček,
  • ¾ hrnku mletých mandlí,
  • 2 hrsti kukuřičných vloček,
  • kokosové vločky na posypání.
Doporučený článek:  Udělejte si doma dezert z krupice a rebarborovou pěnou

Způsob přípravy

Všechny přísady (kromě kokosu) dejte do větší mísy a důkladně promíchejte. Začněte s hnětením rukama a pokračujte, dokud se ingredience zcela nespojí a nevytvoří homogenní hmotu. Z této hmoty udělejte koule o průměru asi dva centimetry. Nakonec je obalte v kokosových vločkách nebo drcených sucharech. S kokosem ale budou naprosto dokonalé. Použít ovšem můžete cokoli, co máte rádi a víte, že vám bude na kuličkách chutnat. Fantazii se meze nekladou.

Poté dejte kuličky ztuhnout do lednice. Nechte je tam odpočívat alespoň jednu nebo dvě hodiny, aby ztuhly a mohli jste je pohodlně konzumovat. Takto připravené je můžete servírovat svým přátelům a rodině ke kávě nebo kakau. Garantujeme, že budou chutnat nejen dětem, ale také dospělým, kteří zajisté ocení hlavně jemnost tohoto úžasného dezertu. Uvidíte, že se vám přímo rozpustí na jazyku. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: https://www.epicurious.com/recipes/food/views/coconut-chocolate-bites-233811
.

Doporučené články