Barvy na vlasy nejsou nutné. První šediny spolehlivě schovají domácí lektvary

Stále mladší lidé začínají řešit problém se šedivěním vlasů. Do určité míry hraje ve změně barvy vlasů roli také genetika, ale barva může být velmi ovlivněna naším stylem života. Naštěstí existuje několik možností, jak si pomoci s tímto problémem doma.

Domácí prostředky

Existují domácí prostředky pro obnovu přirozené barvy vlasů. Nejoblíbenější metodou je pití rozpuštěných pivních kvasnic. Živiny, které obsahují, posilují vlasy, brání jejich vypadávání a obnovují původní barvu. Stačí rozpustit 1/6 kvasnic ve sklenici horké vody a odložit do chladu. Potom do směsi přidejte med nebo mléko (bez cukru), aby se změnila chuť nápoje. Kvasnice samotné nejsou chutné, což může rychle odradit od pravidelného užívání.

Doporučený článek:  Příprava všeho potřebného předem je klíčem k efektivnímu a pohodovému vaření

Oplach z kávy pro šedé vlasy je skvělá volba pro lidi s přirozeně tmavými vlasy. Pravidelné používání tohoto prostředku ztmaví šedé vlasy, zabraňuje vypadávání a posiluje prameny. Stačí zalít 6 polévkových lžic mleté kávy 2 sklenicemi horké vody. Potom protlačte nápoj přes sítko, abyste se zbavili sedimentu, a přidejte 2 šálky studené vody. Ve směsi připravené tímto způsobem po umytí vlasů namočte prameny asi na 1 minutu. Poté vlasy jemně opláchněte studenou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Levné a jednoduché

Další osvědčenou domácí metodou pro ztmavnutí šedých vlasů je aplikace oplachu z ořechů. Ořechová kůra má spoustu tmavého barviva, které dokonale zakrývá světlé vlasy. Ořechové skořápky by se měly zalít vodou a vařit půl hodiny přikryté, dokud voda neztmavne. Po vychladnutí by se měly skořápky scedit a vlasy poté na pár minut ponořit do lázně. Po této době mohou být vlasy opláchnuty stejnou směsí. K dosažení zamýšleného účinku by se tato metoda měla používat po každém mytí vlasů a první účinky budou patrné po týdnu používání.

Doporučený článek:  Správné skladování zajistí, že si káva uchová své jedinečné aroma. Lednice je přitom nejhorší místo

Přístupná a levná metoda pro šedé vlasy je bramborová voda. Po uvaření brambor stojí za to nechat vodu z hrnce a použít na šedé vlasy. Bramborová voda je bohatá na vitaminy A, B, E, K, draslík, fosfor a hořčík. Chcete-li použít vodu po vaření brambor, nezapomeňte, že ji nelze solit. Sůl nepříznivě ovlivňuje strukturu a vzhled vlasů.

Zdroj: https://pharmeasy.in/blog/home-remedies-for-grey-hair/
.

Doporučené články