Připravte si grilovaný chřest s bílou klobásou a bramborami

Kdo by neznal grilovaný chřest? Tato skvělá zelenina je velmi oblíbená u těch, kteří drží dietu a chtějí si i tak v létě dopřát. Ogrilovat si ale můžete skoro jakoukoliv zeleninu, skvělá je také cuketa nebo paprika. Chřest společně s bílými klobásami vytvoří zajímavou kombinaci chutí, kterou si budete chtít zopakovat.

Brambory použijte co nejmenší, budou rychleji upečené

Na přípravu tohoto receptu budete potřebovat hlavně klobásky, chřest a brambory. Mezi další suroviny patří:

  • Řepkový olej
  • Feferonky, bazalka, rajčata
  • Máta
  • Italské bylinky
  • Mletý pepř
  • Sůl
  • 2 ks čínského zelí pak choi
Doporučený článek:  Sezona bezu se blíží. Nachystejte si lahodný sirup do zásoby, přinese víc než letní osvěžení

Nejdříve si čínské zelí podélně rozřízněte, nalijte řepkový olej, dochuťte ho italským kořením a zabalte do alobalu. Takto připravené ho potom hodíte na gril. Chřest opláchněte pod vodou a odstraňte dřevěné konce. Ohněte chřest a konec by se měl sám odlomit. Zelený chřest navíc nemusíte loupat. Nalijte na chřest studenou vodu asi na 10 minut, osušte a pokropte olejem, ale ne moc.

Grilování musíte sjednotit, abyste suroviny měli připravené najednou

Chřest rozdělte na čtyři porce, dejte na alobal, přidejte mátu a do každé porce dejte jednu klobásu, kterou ochuťte pepřem. Zabalte do alobalu. Brambory dejte neloupané na rošt a grilujte, dokud nebudou al dente, prostě jak máte rádi. V ten samý čas dejte grilovat zelí, chřest i bílou klobásu.

Doporučený článek:  Se svou pomazánkou na chlebíčky mám každý rok úspěch. Stačí dvě suroviny a zužitkuji vše, co přinesou koledníci

Klobásu nakonec z chřestu vyndejte a několik minut ji mějte jen tak na grilu, aby se hezky do hněda opekla. Před podáváním brambory ještě nakrájejte na půlky a dochuťte hrubozrnnou solí, budou skvěle chutnat. Pokud použijete malé brambory, bude rychle upečené a na talíř budou vypadat mnohem lépe než několik kousků velkých brambor. Můžete si k pokrmu připravit také domácí dipy nebo omáčky – bylinkovou, chilli nebo omáčku z kari. Ke grilované zelenině a masu si dejte dobře vychlazené pivo nebo kvalitní víno – rozhodně nebudete litovat a přátelé se k vám budou díky tomuto jídlu často vracet.

Doporučený článek:  Chcete si udělat špagety se zeleninou? Poradíme skvělý recept
.

Doporučené články