Rajčatům z vlastní zahrady se nic nevyrovná. Úrodu podpoří jednoduché domácí hnojivo

Každý zahradník je hrdý na to, když se mu podaří vypěstovat velké a chutné plody. U rajčat je velmi důležité dodržovat správný postup pěstování. Tyto rostliny jsou totiž velmi náchylné k houbovým chorobám. Naštěstí existují ekologické postřiky, které rajčata před nežádoucími škůdci ochrání. My vám představujeme dvě po domácku vyrobené zálivky, které rajčata posílí.

Zalévání rajčat

Stejně jako lidé i rostliny potřebují pravidelný přísun vody. Frekvence vhodného zalévání se u rajčat mění s fázemi vývoje rostliny. S vodou se do rajčat velmi jednoduše mohou dostat i živiny, které jsou klíčové zejména při nejintenzivnějším růstu a nasazování plodů. Proto se doporučuje do zálivky přidat hnojivo, které rostlině dodá potřebnou výživu. V případě nedostatku minerálů se můžou listy rajčat krabatit a žloutnout.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky pomohou ochránit pěstovanou zeleninu před šneky
Zdroj obrázku: Freepik

Kvasnicové hnojivo

Mezi vhodná ekologická a doma vyrobená hnojiva na rajčata se řadí kvasnicové hnojivo. Ano, kvasinky jsou také houby, ale nekrmí se rajčaty. Bojují se škůdci a účinně je likvidují. Kvasnice jsou také pokladnicí prospěšných látek. Obsahují velké množství vitamínů B, draslík, fosfor a také hořčík.

Jak vyrobit kvasnicové hnojivo?

Smíchejte 10 g droždí se sklenicí cukru. Tuto směs nechte odpočinout po dobu 2 hodin. Poté tuto směs zalijte asi 10 litry teplé vody a nádobu s tímto roztokem nechte týden prokvasit. Než s kvasnicovým hnojivem zalijete rostliny, nařeďte jej s vodou v poměru 1 : 10.

Doporučený článek:  Vylepšete míchaná vejce o netradiční ingredience. Citron, smetana či majonéza je dovedou k dokonalosti

Kopřivové hnojivo

Kopřivové hnojivo je nejen plné vitamínů a minerálů, ale také je prokázáno, že díky tomuto hnojivu rostliny dobře odolávají útokům chorob a škůdců. Kopřivy jsou plné draslíku, hořčíku, zinku a křemíku. Vyrobte si hnojivo z 1 kg na malé kousky nasekaných kopřiv a 10 l vody. Tuto směs nechte po dobu 2 týdnů pracovat. Pravidelně každý den zamíchejte. Použijte k zálivce na rajčata jednou za dva týdny.

Zdroj: https://garden-en.desigusxpro.com/tomat/60-podkormka-drozhzhami.html
.

Doporučené články