Sediment po čaji se může usadit v každém hrnečku. Vyčistit ho je snadné

Kvalitní černý čaj je oblíbeným nápojem mnoha lidí. Problém ovšem nastává při čištění šálků. Na vnitřní straně se často objeví černohnědá usazenina, která jde jen velmi těžko umýt. Existují ovšem zaručené domácí recepty, jak tuto usazeninu vyčistit. Pojďme si je prozradit!

Jak se zbavit čajového kalu?

Čajový sediment se může ukázat jako velká nepříjemnost, hlavně pokud se objeví na drahých a ceněných šálcích. Časem hrníčky nejen zhnědnou, ale přestanou se také lesknout. Proto je třeba tento sediment co nejdříve a nejšetrněji odstranit. Doporučuje se odstraňování těchto skvrn pravidelně, nejlépe po každém použití šálku. Dlouhodobé usazeniny od černého čaje totiž mnohdy umýt vůbec nejdou.

Doporučený článek:  Zátka na láhvi s olejem usnadní jeho nalévání

Citron a jeho síla

Mezi účinnými odstraňovači usazenin je mnoho domácích prostředků. Mezi hlavní patří citron, protože obsahuje silnou kyselinu citronovou. Do špinavého hrníčku stačí vymačkat šťávu z půlky citronu a dolít vodou. Nechte takto naplněný hrníček půl hodiny odstát. Po uplynutí doporučené doby se můžete radovat ze světlejší usazeniny v hrníčku a po asi 60 minutách stačí hrnek omýt houbičkou a usazenina je nadobro pryč.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Také jedlá soda patří mezi populární domácí čističe. Pro odstranění sedimentu v šálcích od čaje si připravte lžíci tohoto bílého prášku. Jedlou sodu smíchejte s vodou v poměru 1 : 2. Vytvoří se bílá čisticí pasta, kterou můžete k odstranění hnědého filmu v hrníčku použít. Naneste pastu na houbičku a krouživými pohyby umyjte sediment. Hrníček pak důkladně omyjte vodou.

Doporučený článek:  Ručník pověšený v myčce pomůže k dokonalému usušení nádobí

Další domácí pomocníci

Pokud ani citron, ani jedlou sodu doma zrovna nemáte, nevěšte hlavu. Zkuste sáhnout po soli. Naneste ji na hadřík či houbičku a opět zkuste sediment z hrníčku vyčistit. Dalším dobrým univerzálním čističem je bílá zubní pasta. Tu můžete aplikovat stejně jakou jedlou sodu.

Zdroj: https://fullcoffeeroast.com/how-to-remove-tea-stains-from-cups/
.

Doporučené články