Při nadměrném vypadávání vlasů je třeba zpozornět. Tělu chybí zásadní minerály a další látky

Vlasy jsou ozdobou nejen žen, ale také mužů. Bohužel čím jsme starší, tím více mohou padat. Problémy pak mají také ženy po porodu, ale hlavně ti, kterým chybí látky a minerály potřebné k tomu, aby byly vlasy vyživené. Pokud vidíte na hřebenu velké množství vlasů, je potřeba zjistit, co je toho příčinou. Každý den sice nějaké vlasy ztratíme, ale jestli to trvá delší dobu, měli byste zpozornět.

Jaké látky užívat, aby byly vlasy zdravé?

Příčin vypadávání vlasů může být hned několik. Hlavním důvodem je cyklus celého vlasu, protože ten na naší hlavě vydrží pouze čtyři roky. Po této době vlas vypadne a nahradí ho nový. Při mytí vlasů nebo jejich česání můžete vidět větší množství vlasů. Je také možné, že vám nové vlasy nerostou a pouze vypadávají. Důvodem vypadávání vlasů je především nevhodná strava, chudá na vitaminy a minerály. Může to značit například cukrovku nebo onemocnění štítné žlázy.

Doporučený článek:  Úžasné proti zácpě, skvělé při hubnutí: sušené švestky jsou ideální podzimní svačinkou

Za vypadávání vlasů může hlavně nedostatek vitaminů a dalších látek, které jsou pro naše tělo potřebné. Špatná strava může způsobit nejen vypadávání vlasů, ale budou oslabené také nehty nebo kosti. Pro vlasy je velmi důležitý zinek. Ten se používá k výrobě keratinu, což je základní kámen vlasů. Tento prvek najdete v mnoha potravinách, jako jsou játra nebo vejce.

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebné vitaminy najdete v potravinách

Vysoký obsah železa bude potřeba, pokud chcete mít silné a zdravé vlasy. Nedostatečné okysličená krev může způsobit nadměrné vypadávání vlasů. Jestliže netušíte, jak vysoká je hladina železa ve vašem těle, můžete si nechat udělat testy. Dejte si játra, vejce, nebo luštěniny, kterými železo dostanete do těla přirozeným způsobem. Tím dalším je užívat doplňky stravy.

Doporučený článek:  Nechte se unést vanilkou. Odplaví stres i bolest a působí jako afrodiziakum

Vitamin H je známý jako biotin a můžete ho najít v mnoha potravinách. Jestliže berete antibiotika nebo máte dietu, je možné, že se nedostatek vitaminu H projeví právě na vašich vlasech. Vypadávat mohou nejen vlasy, ale také obočí nebo řasy. Objeví se kožní problémy nebo záněty kůže. Jestliže chcete biotin doplnit, dejte si žloutky, rajčata nebo špenát.

Zdroj: https://www.webmd.com/connect-to-care/hair-loss/foods-for-hair-loss
.

Doporučené články