Borůvek si můžeme dopřát plné hrsti. Skvěle působí na mozek, při hubnutí i pro dobrou náladu

Borůvky miluje snad každý. Jsou lahodné, nízkokalorické a většinou příjemně sladkokyselé. Jejich obrovským benefitem ale není jen chuť. Jsou velmi výživné a obsahují více antioxidantů než jakékoli jiné ovoce. Borůvky jsou skutečným pokladem, kterého bychom si měli vážit a pravidelně ho konzumovat. Podívejte se, co tyto bobule mohou udělat pro váš mozek.

Studie ukázaly, že konzumace borůvek jako součást zdravé stravy může podpořit zdraví mozku. Důkazy z několika odborných výzkumů ukázaly, že konzumace těchto bobulí snižuje riziko demence a Alzheimerovy choroby. Mají velmi přínosný vliv na mozek, koncentraci i paměť. Proč byste jim minimálně během léta měli věnovat pozornost?

Doporučený článek:  Artyčok vnese do kuchyně závan Středomoří. Zázračně působí na zdraví i krásu

Borůvky a lidský mozek

Podle odborníků na výživu mohou borůvky zlepšit paměť během pouhých 12 týdnů pravidelné konzumace. Dokázali také, že ovoce může zvýšit průtok krve v určitých oblastech mozku. Tato místa jsou zodpovědná za řešení náročných úkolů a paměť. Obecně lze říct, že pravidelná konzumace borůvek zajistí, že budete jasně uvažovat, rychle myslet a plně se budete soustředit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti borůvek, které musíte využít

Borůvky mají vysoké nutriční hodnoty, i když se jedná jen o malé kulaté plody. Ovoce je bohatým zdrojem vitamínů a mikroprvků. Při konzumaci se můžete těšit na vitamíny A, B, C, E a PP, zinek, draslík, měď, selen, vápník, železo a hořčík. Díky tomu jsou ideálním produktem pro hubnutí. Váš trávicí systém vám poděkuje. To platí i pro děti, které se potýkají se střevními parazity.

Doporučený článek:  Zelenina a ovoce nemusí zdraví vůbec prospět. Některé druhy jsou pesticidy přímo nasáklé

Potrava pro mozek, kterou nelze podceňovat

Mimo mnoho dalších vlastností a vitamínů jsou také plné antioxidantů. Díky tomu blahodárně působí na celé tělo a zpomalují stárnutí. To jistě ocení všichni. Kromě toho mají analgetický a uklidňující účinek. Jestli jste se po konzumaci borůvek vždy cítili příjemně a pozitivně, není to žádná náhoda.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/benefits-of-blueberries/
.

Doporučené články