Vyhodit cibulové slupky je velká chyba. Rostliny doma i na zahradě z nich budou nadšené

Když loupete cibuli, určitě nemyslíte na to, že byste slupky ještě na něco použili. Jestli ale budete vědět, k čemu slouží, zaručeně je budete sbírat, abyste jejich sílu mohli využít. Cibulové slupky obsahují spoustu cenných živin, které můžete využít například pro své rostliny, ať se jedná o užitkové, nebo okrasné. Proč jsou cibulové slupky tolik cenné?

Díky cibuli budete mít bohatou úrodu

Cibulové slupky můžete využít nejen jako hnojivo pro rostliny, ale také odpuzují nezvané hosty rostlin, jako jsou mšice nebo svilušky. Obsahují spoustu látek, které jsou pro rostliny vhodné a živiny z nich způsobí, že budou rychle růst. Postřik ze slupek pak můžete použít například na rajčata na zahradě nebo na domácí orchideje. Jak si takovou směs vyrobit? Je to velmi snadné.

Doporučený článek:  Postřik z mléka zbaví rostliny doma i na zahradě mšic

Slupky obsahují vitaminy skupiny B, ale také vápník nebo železo. Díky tomu budou rostliny rychleji a kvalitnější růst. Obsažené látky vyživí především kořeny a vitaminy skupiny B ochrání rostliny před škůdci nebo chorobami plísňového typu. Jak si připravit sprej z cibulových slupek? Přinášíme návod, který pochopí i děti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často postřik používat?

Příprava postřiku nezabere mnoho času a zvládne to skutečně každý. Budete potřebovat pouze cibulové slupky a dva litry vody. Slupky, které nejdříve vysušte, vložte do hrnce a zalijte vodou. Vařte je asi 20 minut a poté sceďte. Roztok pak stačí nalít do rozprašovače a je připravený k použití. Pokud chcete dosáhnout skvělých výsledků, používejte hnojivo třikrát týdně.

Doporučený článek:  Dobře poskládané nádobí v myčce zajistí nejlepší účinky při mytí

Co se týče venkovních rostlin, nezapomínejte, že je vhodné stříkat rostliny za slunečného počasí. Nesmí ale být velké horko, protože se pak látky ze slupek těžko absorbují a kvůli teplotnímu rozdílu pak slupky nemusí vůbec fungovat. Cibule ale zajistí kvalitní růst rostliny a nemusíte se bát ani napadení škůdci, jak jsou svilušky nebo mšice.

Zdroj: https://www.muddyhands.in/blogs/school-of-gardening/homemade-garden-fertilizers
.

Doporučené články