Zanedbání pravidelné údržby plynového sporáku vede k následnému nepříjemnému a zdlouhavému čištění. Mezi největší problémy patří hlavně zaschlý tuk. Jeho odstranění je spíše otravnou činností a samotný proces drhnutí je zdlouhavý. Nemějte obavy, veškerých nečistot se lze zbavit jednoduše, a to za pomoci domácích čisticích prostředků.
Dodržujte pravidelné čištění
Pravidelné čištění plynového sporáku vede k dokonale čistému povrchu, jenž bude svítit, a samotná příprava jídel bude spíše potěšením. Mastný a špinavý sporák vede k tomu, že spotřebič nebude fungovat tak dobře, jak by měl. To následně vede k vyšší spotřebě, takže příprava jídel bude spíše utrpením. Po každé přípravě jídla byste měli zkontrolovat, zda se neznečistil. I tak byste ho měli čistit alespoň třikrát týdně, abyste zamezili vzniku bakterií, plísní a dalších jiných mikroorganismů. Samotná vůně spálenin rovněž nepůsobí nejlepším dojmem.
Antibakteriální ocet
Ocet patří k největším domácím pomocníkům, co se týče úklidu a čištění nejrůznějších skvrn. Jeho antibakteriální vlastnosti jsou esenciální při boji s nečistotami. Vytvořte si jednoduchou směs. Nalijte vodu a půl šálku octa do láhve a pořádně protřepejte, aby došlo k zamíchání. Výslednou směs přelijte do rozprašovače a postříkejte sporák. Nechte asi hodinu působit a poté jej očistěte hadříkem s vodou.
Jedlá soda jako další domácí pomocník
Jedlá soda je dalším typickým bojovníkem, který vám skvěle poslouží pro zbavení se nečistot. Jeho abrazivní vlastnosti jsou nesmírně cenné při zbavování se jakýchkoliv nečistot. Sodu můžete nanášet na jakýkoliv povrch, pozor na nerezovou ocel.
Pro přípravu roztoku nalijte teplou vodu do malé misky, přidejte tři polévkové lžíce jedlé sody. Touto směsí potřete problémová místa a nechte působit půl hodiny. Po uplynutí doby vyčistěte zařízení vlhkou houbou a osušte papírovými utěrkami. Prevence je vždy důležitá, proto nezanedbávejte pravidelné čištění.
Zdroj: https://www.rd.com/article/how-to-clean-gas-stovetop/