Ovocné mušky se chytí do pasti s jablečným octem. Jde o jednoduchou a účinnou metodu

Tento malý hmyz se čas od času ukáže téměř v každé domácnosti. Bohužel někdy se jeho přítomnosti nemůžeme zbavit žádným způsobem. Nejvíce těchto nezvaných hostů láká hnijící ovoce a zelenina. Někdy však stačí malé zapadlé drobky k tomu, aby se hmyz ve vaší domácnosti udržel dlouhou dobu.

Neškodný, ale otravný

Ovocné mušky jsou malý, nenápadný hmyz, který má na tykadlech citlivé receptory, díky nimž dokáže najít potravu. Díky těmto receptorům dokáže jídlo nalézt i na vzdálenost několika metrů. Tento hmyz se dokáže velmi rychle rozmnožovat a často klade vajíčka i v potravinách, proto potraviny, na kterých tyto mušky seděly, už raději nekonzumujte.

Doporučený článek:  Proti mravencům v zahradě funguje účinně aroma skořice

Pokud se budete řídit touto radou a nebudete konzumovat potraviny, se kterými přišly mušky do kontaktu, nebudou pro vás nebezpečné. Nikdy neriskujte a nesnažte se ovoce nebo zeleninu mýt. Mohou obsahovat viry a bakterie, které obyčejnou vodou nesmyjete, a budete tak riskovat nákazu bakteriemi nebo virovým onemocněním.

Zdroj obrázku: Freepik

Připravte past

Jak jsme zmiňovali výše, nic tento hmyz neláká více než shnilé ovoce. Proto si dávejte velký pozor, abyste v kuchyni nenechávali žádné zkažené a hnijící ovoce. Také si dávejte pozor na různě zapomenuté nebo zapadlé kousky potravin. Tyto zapomenuté potraviny se mohou velmi snadno stát zdrojem obživy těchto nezvaných hostů.

Doporučený článek:  S těmito triky se zelné závitky vždy podaří. Zelné listy lze připravit třemi jednoduchými způsoby

Chcete-li se mušek zbavit jednou provždy, musíte se jako první zbavit starého ovoce a zeleniny. Vyčistěte všechny plochy, na kterých se mušky zdržují, a zkontrolujte různé spáry kvůli zapomenutým kouskům jídla. Jako další si můžete na mušky připravit past. Stačit vám bude jablečný ocet s pár kapkami prostředku na mytí nádobí. Tuto směs opatrně promíchejte a následně ji nalijte do malých misek, které strategicky rozmístíte po kuchyni. Ráno je zkontrolujte, obsah vylijte a v případě potřeby postup opakujte.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/fruit-flies-apple-cider-vinegar-trick-23048371
.

Doporučené články