Pravidelné čištění a údržba zajistí delší životnost mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je neocenitelným pomocníkem v moderní kuchyni, ale mnoho z nás zapomíná, jak je důležité ji pravidelně udržovat. Správná údržba a čištění mohou prodloužit životnost vaší mikrovlnné trouby a zajistit její efektivitu. Kromě toho vám čistá trouba poskytne chutnější a zdravější pokrmy.

Pravidelné odstraňování špíny a mastnoty

Prvním krokem k zachování čisté mikrovlnné trouby je pravidelné odstraňování špíny a mastnoty. Po každém použití důkladně otřete vnitřek trouby měkkou houbičkou nebo hadříkem s mýdlem a vodou. Dávejte si pozor na stropy a stěny, kde se nečistoty nejčastěji usazují. Pravidelné čištění zabrání zanechání trvalých skvrn a nežádoucích pachů.

Doporučený článek:  Přípravu a servírování jídel pro velkou skupinu lidí si můžeme usnadnit

Odstranění nepříjemných pachů

Pokud se ve vaší mikrovlnné troubě začnou šířit nepříjemné pachy z předchozího použití, můžete jednoduše připravit směs vody a citronové šťávy, octa nebo jedlé sody. Zapněte mikrovlnku na 3 minuty a potom ji nechte ještě 5 minut zavřenou. Tato směs pomůže neutralizovat zápachy a zanechá troubu svěží. Navíc ji potom můžete velmi jednoduše vyčistit pouze suchým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pečujte o těsnění dveří

Těsnění dveří mikrovlnné trouby by mělo být v dobrém stavu, aby zabraňovalo úniku mikrovln a zachovalo správnou funkci. Pravidelně zkontrolujte těsnění a případně ho vyčistěte nebo vyměňte, pokud je opotřebované. Díky tomu zajistíte, že mikrovlnná trouba bude plně funkční a účinná.

Doporučený článek:  Nachystejte podzimní piknik plný sezónních produktů v chutných kombinacích

Bezpečnostní tipy

Kromě údržby je také důležité pamatovat na bezpečnostní tipy při používání mikrovlnné trouby. Používejte vhodné nádoby, které jsou určeny do tohoto spotřebiče, a nedávejte kovové předměty do trouby. Dejte pozor na přehřátí nádob, protože to může způsobit popraskání nebo vznícení. S dodržováním těchto jednoduchých kroků zajistíte dlouhou životnost a efektivitu vaší mikrovlnné trouby, která vám bude nadále sloužit s radostí.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/microwave-maintenance-tips/
.

Doporučené články