Díky správnému skladování v lednici vydrží vejce déle čerstvá

Ačkoli v mnoha domácnostech jsou vejce uložena ve dveřích chladničky, není to zcela nejvhodnější místo. Ve dveřích je velmi proměnlivá teplota, která může negativně ovlivnit kvalitu samotného vejce. Kromě toho pokud budete dodržovat několik pravidel, vejce po dlouhou dobu zůstanou čerstvá a budou vhodná ke konzumaci. Jak tedy skladovat vejce v chladničce?

Jak skladovat vejce v ledničce?

V mnoha modelech ledniček je na dveřích umístěna speciální police pro skladování vajec. To však není dobré řešení, protože proměnlivá teplota, která na tomto místě převládá, může ovlivnit chuť a čerstvost vajec. Nejlepším místem pro uložení tohoto výrobku je střední police. Pro správnou, dlouhotrvající kvalitu vajec je vhodná nízká a konstantní teplota. Nesmíme zapomínat na to, že špatné skladování vajec může vést k rychlé proliferaci bakterií salmonely.

Doporučený článek:  Česnek lze snadno vypěstovat také na parapetu v bytě
Zdroj obrázku: Freepik

Jakým chybám je třeba se vyhnout při skladování vajec?

Chcete-li, aby byla vajíčka vhodná ke spotřebě co nejdéle, dodržujte několik základních pravidel:

  • Vyhněte se tomu, že umístíte vejce v chladničce vedle aromatických produktů.
  • Je vhodné vejce umístit do ledničky vzhůru nohama, tedy tupým koncem nahoru.
  • Vejce je nejlepší skladovat v uzavíratelné dóze.
  • A hlavní zásadou je, že se nesmí vejce před vložením do lednice umývat.

Jak dlouho mohou být vejce skladována v chladničce?

Vejce se nejlépe skladují po dobu až jednoho měsíce, protože pak uplyne datum jejich spotřeby. Kromě toho by měla být v chladničce po celou dobu, venku mohou zůstat jen několik hodin. A co vařená vejce bez skořápky? Uvařená a oloupaná vejce zůstanou čerstvá maximálně jeden den za předpokladu, že je vložíte do uzavíratelné nádoby a vložíte do chladničky. Abyste se nenakazili salmonelou, nezapomeňte vařit vejce a důkladně si umýt ruce, než je začnete zpracovávat.

Zdroj: https://www.eggs.ca/eggs101/view/39/egg-storage-freshness-and-food-safety
.

Doporučené články