Pohankové nudle jsou alternativa k běžným těstovinám. Oproti nim přinášejí i něco navíc

Jestli hledáte alternativu k oblíbeným těstovinám, budou pohankové nudle tou nejlepší volbou. Jejich vlastnosti jsou totiž prospěšné pro naše tělo, a proto se vyplatí je mít v jídelníčku. Pohanka je produkt, který odborníci velice oceňují. Obsahuje bílkoviny, vlákninu a také vitaminy skupiny B a další látky. Tělu tak dodají potřebné živiny.

Vyplatí se pohanku pravidelně konzumovat?

Pohanka je nízkokalorická bezlepková potravina, která se hodí na srovnán hladiny krevního cukru a také se hodí jako prevence srdečních chorob. Obsahuje lecitin, který ovlivňuje práci mozku, zlepší vaší paměť i náladu. I v takovém případě může být trávení pohanky pro někoho obtížné a někomu také nemusí chutnat. Můžete si z nich vyrobit nebo koupit nudle nebo jiné těstoviny, seženete je ve zdravé výživě.

Doporučený článek:  Držíte dietu? Jezte potraviny, které potlačují chuť k jídlu

Těstovinová jídla jsou velmi oblíbená, a tak se občas vyplatí zařadit pohanku místo klasických nudlí. Pohanková mouka má málo kalorií, a proto jsou těstoviny vhodné také do redukčního jídelníčku. Jestli chcete mít těstoviny bez lepku, budete muset kontrolovat hlavně složení, protože i do pohanky se mohou dostat. Vařené nudle z pohanky mají nízký glykemický index a hodí se tak i pro ty, kteří drží dietu nebo trpí cukrovkou.

Pohankové těstoviny seženete v různých formách

Pohankové nudle jsou velmi oblíbenou alternativou ke klasickým těstovinám. Seženete je tedy ve formě špaget, kolínek nebo vrtulí. Nemají ale chuť těstovin, na jakou jste zvyklí, ale pohanka má svou charakteristickou chuť. Některé druhy nudlí jsou oblíbené například v japonských kuchyních.

Doporučený článek:  Bulgur je stále neznámou přílohou. Na talíři přitom skvěle chutná a v lidském těle prospívá

Jemná textura a jemná chuť je velmi vhodná pro ty, kteří chtějí ochutnat něco nového. Soba nudle obsahují 80 % pohankové mouky a zbytek tvoří pšeničná mouka. Pohanku používají hlavně lidé, kteří preferují domácí výrobky a snaží se jíst zdravě. Existují různé druhy mouk, které stojí za to vyzkoušet.

Zdroj: https://www.dekooktips.com/chicken-recipes/which-is-healthier-buckwheat-noodles-or-regular-pasta.html
.

Doporučené články