Výpadek proudu v domácnosti během dovolené prozradí jednoduchý trik. Může předejít zdravotním problémům

Než se rozhodnete opustit domov před odjezdem na dovolenou, je nutné provést preventivní opatření. Vyplatí se vypnout přívod vody, zhasnout světla a odpojit i některé spotřebičeelektrické sítě. To vše totiž může vést k úspoře energií, ochraně spotřebičů v případě bouřky a výpadku elektrické sítě. Jak je to ale s potravinami uvnitř ledničky a mrazáku? Velkou ránu mohou dostat naše potraviny uschované právě uvnitř. Jednoduchý, rychlý a šikovný trik vám pomůže zjistit, jestli jsou potraviny v pořádku, nebo ne.

Mince v mrazáku

Bavíme se především o odjezdu na více než dva dny. V případě závady většinou potraviny vydrží zamrazené zhruba 24 hodin. Pokud by došlo k výpadku, který by trval déle, tak to nemáme šanci stoprocentně zjistit, což může vést ke zkažení potravin uvnitř. Přinášíme vám opravdu jednoduchý návod, díky kterému zjistíte, jestli jsou potraviny v pořádku, nebo ne.

  • Nalijte vodu do plastové misky (hrnku) a vložte ji do mrazáku.
  • Po úplném zmrazení vložte minci na misku.
  • Mraznička musí být správně uzavřena.
  • Po návratu zjistěte, zda mince zůstala ve stejné pozici, nebo je pod zmrzlou vodou.
Doporučený článek:  Moderní metodu sušení hub si oblíbíte. Houby jsou připravené na uskladnění za pouhou půlhodinu

Pro lepší přesnost je lepší hrnek, který je vyšší oproti misce.

Zdroj obrázku: Freepik

Výsledek prozradí, jestli došlo k výpadku, anebo ne

Vznikají dva možné scénáře. Prvním, ale špatným je, že pokud je mince ponořena pod hladinou, došlo k výpadku elektrické energie. Jestli se nachází na dně nebo blízko dna, tak se můžete rozloučit se všemi potravinami, které v mrazáku a lednici máte. To vše pro prevenci zdraví, nikdo přeci nechce konzumovat zdraví nebezpečné potraviny.

Druhou variantou je, že mince zůstává nad hladinou, popřípadě v horní části. To znamená, že výpadek nebyl, a pokud ano, trval jen chvíli. Pevné produkty se rozpouštějí mnohem déle než kapaliny. Pokud se nachází mince mezi prostředkem a spodkem, je lepší vyhodit veškeré maso.

Zdroj: https://www.snopes.com/fact-check/putting-coin-top-cup-ice-accurately-tell-freezer-lost-power/
.

Doporučené články