Obě strany hliníkové fólie mají praktické využití

Alobal je hliníková fólie, kterou zná nejspíš každý. Ne všichni ji ale používáme dobře. I alobal má totiž dvě strany, a to doslova. Matný a lesklý povrch se svými vlastnostmi velmi liší. Jak tedy použít alobal správně tak, aby jeho účinky byly co největší? Právě to se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Co je dobré o alobalu před použitím vědět

Alobal je skvělý při přípravě jídla. Můžeme znát grilované ryby v alobalu a spousta z nás ho také využívá třeba při dopékání masa. I tak je ale nejspíš jeho nejširší využití jako obalový materiál. V tomto případě je ale namístě zpozornět. Záleží totiž i na tom, co do alobalu dáváte. Nedoporučujeme do něj umisťovat zejména kyselé potraviny. Právě kyselost má tendenci narušit povrch alobalu a může začít docházet k uvolňování hliníkových molekul do jídla, což pro naše zdraví rozhodně není dobré.

Doporučený článek:  Šálek kávy nakopne dračinec vitalitou. Krásně se zazelená a bude růst jako o závod
Zdroj obrázku: Freepik

Dvě strany alobalu

Jak už jsme zmínili, alobal má dvě strany. Už jste si jistě mohli všimnout, že jedna je lesklá a jedna matná. Ne všichni z nás ale ví, v čem se tyto strany liší.

Hlavní vlastnost lesklé strany je zejména to, že zadržuje teplo a nepropouští ho. Pokud tedy chcete, aby pokrm vydržel teplý co nejdéle, měli byste alobal dát právě lesklou stranou dovnitř. Platí to i u vaření, kdy pokud chcete přípravu urychlit, měli byste pokrm touto stranou přikrýt.

Doporučený článek:  Dýně je jako stvořená pro kulinářské umění. Každý druh nabízí jiné možnosti zpracování

Naopak matná strana vám pomůže k tomu, aby vydržely suroviny čerstvé co nejdéle. Lesklá strana totiž bude udržovat teplo venku, tudíž nepronikne do nitra potravin a neuspíší tak proces kažení. Takto se zaručí i to, že k jídlu nebudou pronikat pachy. Ideální tak je tímto způsobem balit třeba svačiny. Použít tuto stranu můžete, i pokud chcete třeba přikrýt hrnec, ale zároveň chcete, aby rychle vychladnul.

Kromě toho můžete alobal využít i při úklidu, kdy ho stačí zmuchlat do kuličky, která vyleští spoustu povrchů. Nebo s ní očistíte rez z kovů či špínu z roštů.

Zdroj: https://www.huffpost.com/entry/aluminum-foil-sides_n_59b941cbe4b0edff971854d4
.

Doporučené články