Okurky lze vypěstovat i na malém balkonu. Stačí je hodit do pytle a čekat na úrodu

Okurky jsou velmi oblíbenou zeleninou, kterou si můžete vypěstovat nejen na zahradě, ale také na balkoně nebo terase. Že to není možné? Přesvědčíme vás o tom, že pokud na to půjdete správně, i vy se dočkáte těchto plodů, které milují děti i dospělí. Je to velmi jednoduché a nebudete k tomu potřebovat žádné drahé vybavení.

Jakou metodu použít při pěstování okurek?

Způsob pěstování, který si představíme, zvládnou i začátečníci. Také profesionálové ale mohou využít netradiční metodu pěstování okurek, protože je velice jednoduchá. Pěstební pytle si můžete koupit v každém obchodě s květinami. Jestliže máte pouze malý balkon, žádnou zahradu, nemusíte trpět tím, že nemáte vlastní produkty.

Doporučený článek:  Kapra se vyplatí zařadit do jídelníčku nejen na Štědrý den

Úroda může být velmi bohatá i z balkonu. Velkou výhodou pěstování v pytlích je to, že rostliny budou udržované v ideálním vlhku a také se izolují od půdy, takže nehrozí napadení škůdci nebo chorobami. Rostliny mají ideální podmínky k tomu, aby dobře přijímaly živiny z půdy a hnojiv, která by měla být nejlépe domácího původu. Zabráníte vniknutí plevele nebo jiných rostlin. Navíc můžete pytle snadno přemístit a nemusíte se trápit přesazováním rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak okurky v pytlích pěstovat?

Na okurky si můžete zakoupit pytle, které budou mít alespoň 50 litrů. Poté už stačí postupovat podle našeho návodu a budete mít úrodu, o které se vám ani nesnilo! Půda pro okurky by měla být zásaditá a úrodná. Nejdříve v pytli promíchejte zeminu, kterou tím provzdušníte, okurkám se pak bude lépe dařit. Následně pytel položte na plocho a ostrým nožem vyřízněte otvory, do kterých pak budete vkládat sazenice okurky.

Doporučený článek:  Příprava polské velikonoční polévky je snadná. Přílišnou kyselost zmírní jedlá soda nebo cukr

Na dně pytle nezapomeňte udělat další otvory, aby mohla přebytečná voda volně odtékat. Jinak hrozí, že se vyskytnou plísně, na které jsou okurky velmi náchylné. Vyplatí se rostliny chránit před větrem a také přímými paprsky slunce. Každý den nezapomeňte okurky zalévat.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/grow-cucumbers-grow-bags-66979.html
.

Doporučené články