Jarní výhonky jsou dokonalou dekorací na každý stůl. Oblíbená je řeřicha nebo oves

Velikonoce jsou svátky jara, symbol tradic i dobrého jídla. A v neposlední řadě také znamení krásného teplého počasí. Příroda kolem nás začíná rašit a my se můžeme těšit z prvních zelených stébel trávy. A právě trávu si vyséváme do misek, abychom si kousek té krásně zelené přírody užili na svátečně prostřeném stole, plného jídla a pití. Výsev řeřichy a ovsa se nemusí týkat jen období Velikonoc, ale po celé jarní období. Jsou totiž plné vitamínů a látek, které se postarají o jarní očistu našeho organismu.

Doporučený článek:  Mandarinky jsou plné vitamínů i antioxidantů. Vyberte v obchodě ty nejlepší

Živé dekorace jsou trendy

Jděte s dobou i vy a vysaďte si přírodní dekorace. Ty přinesou do vašeho domova radost a život. Teplé počasí s prvními rozkvetlými květy zvěstují, že jaro je tu, a je na čase vysadit zelenou dekoraci na váš stůl. Můžete zvolit nejen krásnou řeřichu, ale také jiné druhy. Vlastní pěstování trav a rostlin není vůbec složité a budete nadšeni tím, jak rychle rostou.

Zdroj obrázku: Freepik

Mezi oblíbené rostliny patří oves. Ovesná semínka dejte do květináče, naplňte zeminou v tenké vrstvě a zasypte pískem. Takto připravený květináč dejte na teplé a světlé místo. Pak už můžete pozorovat, jak se semínko mění a roste. Semínka nezapomeňte pravidelně zalévat. Už za několik málo dní se můžete těšit na zelenou trávu, která se stane krásnou ozdobou pro váš stůl nebo parapet.

Doporučený článek:  Vložte si na noc cibuli do ponožky a ráno zažijete velké překvapení

Vyzkoušejte sady na pěstování pro vášnivé zahrádkáře

Milujete nové věci? Pak můžete vyzkoušet speciální sady na pěstování. V sadě najdete vše, co k pěstování potřebujete. Od semínek, po nádobu na výsev i ostatní drobnosti pro pěstování rostliny. Váš stůl se touto praktickou sadou blýskne stejně, jako jarní paprsky. Přidejte k ovsu nebo jiné rostlině také jarní dekorace nebo vajíčka. Vyrobíte si tak krásnou dekoraci, která vám bude dělat radost celé jaro.

Zdroj: https://gluesticksblog.com/sprouted-wheat-and-grass-heads/
.

Doporučené články