„Je to vaše práce, paní prodavačko. Odneste nahnilé zboží, nebo jdu za vedoucím,“ oponovala jsem zaměstnankyni

Zkažené ovoce, i zelenina. Častý jev v supermarketech. Je jasné, že v tom obrovském množství se to prostě nedá uhlídat. Tolik personálu takové obchody k dispozici nemají. Ale když už je na to zaměstnanec upozorněn, měl by pracovat v zájmu svého zaměstnavatele.

Už asi vím, proč v supermarketech nacházím nahnilé a zkažené ovoce, nebo zeleninu. Není to proto, že by to personál nestíhal, nebo na to neexistovaly procesy. Je to často pouze o lenosti konkrétního jednotlivce. Tomu se nechce pracovat.

Jeden obyčejný den jsem šla nakupovat do supermarketu. Všechno bylo jako obvykle, dokud jsem nedošla do oddělení s ovocem a zeleninou. Tam jsem si všimla několika zkažených kousků ovoce. Nejsem typ člověka, který by dělal velké scény nebo to sdílel na sociálních sítích, ale přesto jsem chtěla, aby se to vyřešilo. Rozhodně není správné to tam mít, nehledě na to, že si to někdo může odnést nevědomky domů. A v krajním případě to i sníst.

Doporučený článek:  Zázrak, který si můžeme dopřát každý den. Šťáva z granátového jablka příjemně překvapí nejen svou chutí

Zrovna šla kolem prodavačka, tak jsem ji oslovila a upozornila ji na shnilé ovoce. Její odpověď mě ale překvapila. Řekla mi, že „tu není od toho“ a že pracuje v úseku s uzeninami. Že si mám najít někoho, kdo pracuje na úseku ovoce a zeleniny pracuje. Ta odpověď mě dost rozčílila. Nezdálo se mi správné, aby pracovník supermarketu ignoroval problém, jen protože to není přímo jeho úsek.

Tak jsem jí řekla: „Ano madam, jste tu od toho. Buď to shnilé ovoce odneste, nebo zavolám vedoucího.“ Chápu, že každý má své pracovní povinnosti, ale také si myslím, že by měl být zájem na tom, aby supermarket vypadal dobře a aby byli zákazníci spokojení, bez ohledu na to, v jakém oddělení pracujete. Asi je logické, že až se v oddělení masa bude válet na zemi kolečko salámu, že ho klidně může vzít a vyhodit někdo ze zeleniny, z drogerie, nebo oblečení.

Doporučený článek:  Zdravé a odlehčené varianty pro vánoční menu

Prodavačka na mě koukala trochu překvapeně, ale nakonec odkývala a odešla zavolat někoho, kdo by se mohl o zkažené ovoce postarat. Já jsem mezitím pokračovala v nákupu, ale celá situace mi nedala. To jsou lidé zaměstnaní v obchodě už tak líní, že jim je za těžko udělat něco navíc, v rámci celého obchodu? Nikdo po ní nechtěl nic náročného, byla by to práce na pár desítek vteřin. A přesto jí je to natolik za těžko, že raději vyprovokuje zcela nesmyslnou hádku, která k ničemu nevede.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články